2986. Kutyafajták: a kis oroszlánkutya
A lowchen, másnéven „kis oroszlánkutya”, a bichon csoport tagja. Ez a kis élettel teli, szerető, vidám kutyus megnyírt szőrzetének köszönhetően leginkább egy oroszlánra hasonlít.
A lowchen, másnéven „kis oroszlánkutya”, a bichon csoport tagja. Ez a kis élettel teli, szerető, vidám kutyus megnyírt szőrzetének köszönhetően leginkább egy oroszlánra hasonlít.
A rinocérosz egy hatalmas, primitív külsejű emlős, amely még a miocén korból, több millió évvel ezelőttről származik. Az utóbbi évtizedekben annyit vadásztak a rinocéroszokra, hogy azok a kihalás szélére kerültek.
A bichon frise egy élénk, szeretni való kis kedvenc. Társkutya létére rendkívül barátkozó és akkor a legboldogabb, ha a család őt is bevonja a kirándulásokba és egyéb programokba.
Az álvemhesség főként kutyákon fordul elő akkor, ha az állatnál a szaporodási folyamatok idegi és hormonális szabályozása valamilyen szinten zavart szenved. Ilyenkor az állat kezdetben úgy viselkedik, mintha várandós lenne, készül az ellésre (vackol, fészket készít magának). Lássuk, mit lehet tenni, milyen gyógymódokat alkalmazhatunk a kedvencünk kezelésére!
A szakembereken kívül eddig csak kevesen lehettek szemtanúi Európa egyik legszokatlanabb őszi vonulási eseményének - az akár több ezer (!) kék vércse együtt éjszakázó csapatainak esti behúzásának.
Üdvözlöm! Valóban fogkefével kellene eltávolítani és a biztonság kedvéért betadinnal lemosni, de nem tegyék így vissza a vízbe, hanem hagyják szárazon és 10 perc múlva jól mossák le a teknőst és mehet a helyére.
Kedves Anna! A pajzsmirigyműködés jónak tünik, a nemi hormonok is rendben vannak, de a kortizol önmagában nem mond sokat a mellékvese működésével kapcsolatban. Itt jó lenne egy vizeletből végzendő kortizol: kreatinin arányt nézni a működés megítélésével kapcsolatban. Ha ez is negatív, akkor valószínűleg melatonin hormon elégtelenség (tobozmirígy) állhat a jelenség mögött. Erre alig van alkalmas kezelés (meg lehet próbálni néhány melatonin tartalmú táplálék kiegészítőt). Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! A hereborék gyulladás valóban nagyon fájdalmas és okozhat sántaságot. Legtöbbször mechanikai oka van (fekhely, a kutyaház küszöbe stb.). Amig a kiváltó ok nem szűnik meg, addig hiábavaló a kezelés. Néha csak a herélés segít. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Valószínűleg idegrendszeri probléma. Agyi vagy gerinc eredetű. Szerintem mutassa meg egy állatorvosnak, egy alaposabb vizsgálattal talán közelebb juthatunk a megoldáshoz...
Kedves Kata! Nem sokat tudok a kutyáról, de valószínűsítem, hogy inkább egy gerincből kisugárzó fájdalom lehet az állapot mögött. Jó lenne egy gerincröntgent csináltatni. A máj általában nem ennyire fájdalmas. Ha van biztos diagnózis, akkor lehetne gyógykezelést beállítani. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc