2986. Kutyafajták: a kis oroszlánkutya
A lowchen, másnéven „kis oroszlánkutya”, a bichon csoport tagja. Ez a kis élettel teli, szerető, vidám kutyus megnyírt szőrzetének köszönhetően leginkább egy oroszlánra hasonlít.
A lowchen, másnéven „kis oroszlánkutya”, a bichon csoport tagja. Ez a kis élettel teli, szerető, vidám kutyus megnyírt szőrzetének köszönhetően leginkább egy oroszlánra hasonlít.
A rinocérosz egy hatalmas, primitív külsejű emlős, amely még a miocén korból, több millió évvel ezelőttről származik. Az utóbbi évtizedekben annyit vadásztak a rinocéroszokra, hogy azok a kihalás szélére kerültek.
A bichon frise egy élénk, szeretni való kis kedvenc. Társkutya létére rendkívül barátkozó és akkor a legboldogabb, ha a család őt is bevonja a kirándulásokba és egyéb programokba.
Az álvemhesség főként kutyákon fordul elő akkor, ha az állatnál a szaporodási folyamatok idegi és hormonális szabályozása valamilyen szinten zavart szenved. Ilyenkor az állat kezdetben úgy viselkedik, mintha várandós lenne, készül az ellésre (vackol, fészket készít magának). Lássuk, mit lehet tenni, milyen gyógymódokat alkalmazhatunk a kedvencünk kezelésére!
A szakembereken kívül eddig csak kevesen lehettek szemtanúi Európa egyik legszokatlanabb őszi vonulási eseményének - az akár több ezer (!) kék vércse együtt éjszakázó csapatainak esti behúzásának.
Ez egy ahhoz hasonló folyamat, mint a csuklás. Egy légzési görcs. Ha pár másodpercre teljesen befogják az orrát és a száját, hogy ne kapjon levegőt, megszűnik.Néha előfordul, hogy pár másodperc után még 2-3-szor mutatkozik, de utána elmúlik.
Kedves Gazdi! A vérzés háttrében több ok is meghúzódhat. Lehetséges, hogy izgalmi állapot miatt megrepedt egy hajszálér, de akár más, súlyos probléma is kiválthatja, ezért mindenképp vigye el állatovoshoz!
Kedves Gazdi! Bőrkapaék vizsgálat nélkül nem lehet megállapítani a pontos okot. Kérem vigye el állatorvosához. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Nem sok esélyt látok a macskaházba történő, teljes mértékű kiszoktatásra. Ha lenne valamilyen kamra, melléképüéet, garázs, stb, ahová macska ajtót lehetne felszerelni, akkor valószínűbb lenne a siker.
Az ilyen sérülések néha lassan és kicsit nehézkesen gyógyulnak. Ahogy a leírásból látom, azért folyamatosan van javulás és egyre jobb a seb állapota. Szerintem nem kell aggódni, helyre fog ez jönni előbb-utóbb. A Hyperol-t én jónak tartom, csodákra képes, én nem cserélném le Betadine-ra. (De ez a magánvéleményem.) Az egyetlen kérdésem annyi lett volna, hogy antibiotikum adásáról nem volt-e szó korábban? (Bár a mostani stádiumban már gyakorlatilag felesleges adni.)