2986. Kutyafajták: a kis oroszlánkutya
A lowchen, másnéven „kis oroszlánkutya”, a bichon csoport tagja. Ez a kis élettel teli, szerető, vidám kutyus megnyírt szőrzetének köszönhetően leginkább egy oroszlánra hasonlít.
A lowchen, másnéven „kis oroszlánkutya”, a bichon csoport tagja. Ez a kis élettel teli, szerető, vidám kutyus megnyírt szőrzetének köszönhetően leginkább egy oroszlánra hasonlít.
A rinocérosz egy hatalmas, primitív külsejű emlős, amely még a miocén korból, több millió évvel ezelőttről származik. Az utóbbi évtizedekben annyit vadásztak a rinocéroszokra, hogy azok a kihalás szélére kerültek.
A bichon frise egy élénk, szeretni való kis kedvenc. Társkutya létére rendkívül barátkozó és akkor a legboldogabb, ha a család őt is bevonja a kirándulásokba és egyéb programokba.
Az álvemhesség főként kutyákon fordul elő akkor, ha az állatnál a szaporodási folyamatok idegi és hormonális szabályozása valamilyen szinten zavart szenved. Ilyenkor az állat kezdetben úgy viselkedik, mintha várandós lenne, készül az ellésre (vackol, fészket készít magának). Lássuk, mit lehet tenni, milyen gyógymódokat alkalmazhatunk a kedvencünk kezelésére!
A szakembereken kívül eddig csak kevesen lehettek szemtanúi Európa egyik legszokatlanabb őszi vonulási eseményének - az akár több ezer (!) kék vércse együtt éjszakázó csapatainak esti behúzásának.
Kedves Gazdi! Fontos lenne kideríteni, hogy milyen eredetű a sántítás. Vigye állatovoshoz, hogy pontos diagnózist tudjon kapni!
Gedves Gazdi! Vigye állatovoshoz, aki a tünetek alapján megfelelő kezelésben részesíti a kutyát! Többféle bőrbetegség is állhat a kopasz folt hátterében (gomba, atka, allergia), és csak vizsgálattal lehet a pontos okot megállapítani.
Kedves Adrienn! A kutyust alaposan ki kellene vizsgálni: bőrkaparék elemzés, bőrkimetszéses szövettani vizsgálat, vérvizsgálat pajzsmirigy működésre stb.). Szerintem vigye el az állatorvosához és ki fog derülni mi a baj és meglesz a megfelelő kezelés is. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Tamás! A gyógyszer (főként a Drontal Plus) biztosan hatott, természetesen, ha megfelelő adagban alkalmazta. A gyakorlatban nincs nagy jelentősége, hogy mikor adta be, a lényeg, hogy nem hányta ki... Ha gondolja (nem okoz vele bajt) megismételheti 1 hónap múlva, de egyébként negyedévente javasolt féreghajtani, ha pedig látható a bélsárban parazita, 2 hétre rá meg kell ismételni...
Kedves Gazdi! Ha nincs begyulladva a bűzmirigy, akkor nem lehet oka a vakaródzásnak. Sokkal inkább allergiára kell gondolni, esetleg rühre, amit bőrkaparékból nagyon nehéz kimutatni. Jó lenne egy szakszerű bőrgyógyászati kivizsgálás. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc