2986. Kutyafajták: a kis oroszlánkutya
A lowchen, másnéven „kis oroszlánkutya”, a bichon csoport tagja. Ez a kis élettel teli, szerető, vidám kutyus megnyírt szőrzetének köszönhetően leginkább egy oroszlánra hasonlít.
A lowchen, másnéven „kis oroszlánkutya”, a bichon csoport tagja. Ez a kis élettel teli, szerető, vidám kutyus megnyírt szőrzetének köszönhetően leginkább egy oroszlánra hasonlít.
A rinocérosz egy hatalmas, primitív külsejű emlős, amely még a miocén korból, több millió évvel ezelőttről származik. Az utóbbi évtizedekben annyit vadásztak a rinocéroszokra, hogy azok a kihalás szélére kerültek.
A bichon frise egy élénk, szeretni való kis kedvenc. Társkutya létére rendkívül barátkozó és akkor a legboldogabb, ha a család őt is bevonja a kirándulásokba és egyéb programokba.
Az álvemhesség főként kutyákon fordul elő akkor, ha az állatnál a szaporodási folyamatok idegi és hormonális szabályozása valamilyen szinten zavart szenved. Ilyenkor az állat kezdetben úgy viselkedik, mintha várandós lenne, készül az ellésre (vackol, fészket készít magának). Lássuk, mit lehet tenni, milyen gyógymódokat alkalmazhatunk a kedvencünk kezelésére!
A szakembereken kívül eddig csak kevesen lehettek szemtanúi Európa egyik legszokatlanabb őszi vonulási eseményének - az akár több ezer (!) kék vércse együtt éjszakázó csapatainak esti behúzásának.
Igen. Gyakran erősebben hegesednek egyes sebek. Később elsimulnak.
Azt javaslom hogy nézze meg egy szakember aki eldönti hogy valamilyen idegen test vagy sérülés vagy gyulladás van-e a torkán és ennek megfelelően kezeli.
Nekem az a véleményem, hogy a kutyájának legelőször is egy tényleg alapos klinikai vizsgálatra lenne szüksége, és majd ennek alapján lehet eldönteni azt, hogy milyen kiegészítő műszeres vizsgálatokra van szükség egyáltalán. Az MR vizsgálat nem olcsó, a kutyát altatni kell hozzá, így valóban csak akkor érdemes ezt is "bevetni", ha más módszerekkel nem lehet a (pontos) diagnózist felállítani.
Az állatorvos valószínűleg tekintettel volt a koca állapotára, olyan szert használt ami nem szokott gondot okozni
Kedves Gazdi! Nagyon sajnálom, ami a kutyussal történt! Őszinte részvétem! Abban Önnek teljesen igaza van, hogy így még találgatni is nagyon nehéz. A legpontosabb választ a kérdésére természetesen a boncolás adta volna. A legkézenfekvőbb válasz a nagy meleg okozta hőguta lenne ... Lehet-e tudni, hogy a garázsban, ahol ő akkor tartózkodott egész nap, mennyi volt a legmagasabb hőmérséklet? De, persze még számtalan más ok is állhat a háttérben! Érdemes lenne / lett volna valamelyik állatkórházba bevinni, és kérni egy teljes körű boncolást, - függetlenül a szabadságon lévő kollégától ... Sajnálom, hogy így nem tudok többet segíteni! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos A kutyák és a hőguta