2986. Kutyafajták: a kis oroszlánkutya
A lowchen, másnéven „kis oroszlánkutya”, a bichon csoport tagja. Ez a kis élettel teli, szerető, vidám kutyus megnyírt szőrzetének köszönhetően leginkább egy oroszlánra hasonlít.
A lowchen, másnéven „kis oroszlánkutya”, a bichon csoport tagja. Ez a kis élettel teli, szerető, vidám kutyus megnyírt szőrzetének köszönhetően leginkább egy oroszlánra hasonlít.
A rinocérosz egy hatalmas, primitív külsejű emlős, amely még a miocén korból, több millió évvel ezelőttről származik. Az utóbbi évtizedekben annyit vadásztak a rinocéroszokra, hogy azok a kihalás szélére kerültek.
A bichon frise egy élénk, szeretni való kis kedvenc. Társkutya létére rendkívül barátkozó és akkor a legboldogabb, ha a család őt is bevonja a kirándulásokba és egyéb programokba.
Az álvemhesség főként kutyákon fordul elő akkor, ha az állatnál a szaporodási folyamatok idegi és hormonális szabályozása valamilyen szinten zavart szenved. Ilyenkor az állat kezdetben úgy viselkedik, mintha várandós lenne, készül az ellésre (vackol, fészket készít magának). Lássuk, mit lehet tenni, milyen gyógymódokat alkalmazhatunk a kedvencünk kezelésére!
A szakembereken kívül eddig csak kevesen lehettek szemtanúi Európa egyik legszokatlanabb őszi vonulási eseményének - az akár több ezer (!) kék vércse együtt éjszakázó csapatainak esti behúzásának.
Kedves Anett! Sokféle szemészeti probléma tünete lehet az, amit leír. Képről ennek az eldöntése lehetelten, sajnos. Alapos szemészeti vizsgálat lenne szükséges, melyet egy hozzáértő egzotikus szakállatorvos tud elvégezni. Mihamarabb érdemes felkeresni egyet, mert a kis tünetek is hamar rosszabbara tudnak fordulni, illetve tünetrejtő fajnál sosem tudni, mekkora fájdalommal jár egy-egy panasz. Gyors gyógyulást kívánunk! A csincsillák és a porfürdőzés Játék a csincsillával
A leírtak alapján tényleg igen nagy a valószínűsége annak, hogy a befogadni kívánt kiscica már elkapta azt a vírusos betegséget, ami ellen oltani kellett volna. Ezt a betegséget a természet azért találta ki, hogy ne legyen a Földön annyi macska. Szóval, ennek elég nagy a halálozási aránya, még akkor is, ha megfelelő kezelésben részesül. A betegség lefolyása akár 8-10 nap is lehet, a gyógyuláshoz azonban elég intenzív állatorvosi kezelés szükséges (általában). Ha viszont ebből meggyógyul, akkor később ez már neki nem okoz további gondot, mert védett lesz (egy jó ideig). A kérdés csak az, hogy túléli-e? Vajon egészséges az eladó kiscica? Rettegett vírusok: parvo és szopornyica Ajánlott oltási program macskáknak
Amíg tud üríteni a kiskutya és nem hány folyamatosan ne aggódjon! Ellenkező esetben sürgősen forduljon állatorvoshoz! Bővebb válasz itt: Kutyám lenyelt egy zacskót, mi a teendő?
Mindenképp azt javaslom, hogy olyan állatorvost keressenek, aki ért az ortopédiához és kellő tapasztalattal is rendelkezik. Ezek alapján lehet térdízületi probléma( patellaficam, szalagszakadás, egyéb), de ez csak egy tipp részemről. Bővebb info itt: www.kutyaterd.hu Tisztelettel, Dr. Fux Attila
Kedves Krisztina! Kérdésére sajnos nem tudok egyértelmű választ adni. A kutyus kora és nehezen kezelhető állapota miatt nehéz megítélni, hogy egyáltalán milyen terápiát lehet nála kivitelezni, és hogy azok hogyan fognak hatni. Ha szeretné kedvence problémáját részletesebb átbeszélni, kérem hívjon: 06209284425 ! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea holisztikus állatorvos, homeopata www.kimintvet.hu Kutyabaj és macskajaj homeopátiás kezelése (letölthető zsebkönyv) Homeopátia és a kutya Alternatív állatgyógyászat: homeopátia, akupunktúra, fitoterápia