2986. Kutyafajták: a kis oroszlánkutya
A lowchen, másnéven „kis oroszlánkutya”, a bichon csoport tagja. Ez a kis élettel teli, szerető, vidám kutyus megnyírt szőrzetének köszönhetően leginkább egy oroszlánra hasonlít.
A lowchen, másnéven „kis oroszlánkutya”, a bichon csoport tagja. Ez a kis élettel teli, szerető, vidám kutyus megnyírt szőrzetének köszönhetően leginkább egy oroszlánra hasonlít.
A rinocérosz egy hatalmas, primitív külsejű emlős, amely még a miocén korból, több millió évvel ezelőttről származik. Az utóbbi évtizedekben annyit vadásztak a rinocéroszokra, hogy azok a kihalás szélére kerültek.
A bichon frise egy élénk, szeretni való kis kedvenc. Társkutya létére rendkívül barátkozó és akkor a legboldogabb, ha a család őt is bevonja a kirándulásokba és egyéb programokba.
Az álvemhesség főként kutyákon fordul elő akkor, ha az állatnál a szaporodási folyamatok idegi és hormonális szabályozása valamilyen szinten zavart szenved. Ilyenkor az állat kezdetben úgy viselkedik, mintha várandós lenne, készül az ellésre (vackol, fészket készít magának). Lássuk, mit lehet tenni, milyen gyógymódokat alkalmazhatunk a kedvencünk kezelésére!
A szakembereken kívül eddig csak kevesen lehettek szemtanúi Európa egyik legszokatlanabb őszi vonulási eseményének - az akár több ezer (!) kék vércse együtt éjszakázó csapatainak esti behúzásának.
A szelídítés akkor a leggyorsabb, legsikeresebb, ha egyedül van a madár és az ember az egyedüli társasága. Jelen helyzetben azt kell elsőként elérni, hogy megnyugodjon, vagyis nem kellene a társaságot erőltetni, ha van párja. A ketrecbe csak az etetés, itatás idejére kellene benyúlni. Meg kellene találni azt a távolságot, ahol megszokja, hogy emberek vannak a közelben, de ettől még nem riad meg. Ezt a távolságot lehet folyamatosan csökkenteni, majd csemegével, például kézből kínált fürtös kölessel kézhez csalogatni. A szelídítés türelemjáték, ha egy picit is megrendül a bizalom, több lépéssel kerülünk hátrébb.
Ez egy részleges végbél előesés. Le kell fertőtleníteni és egy fültsztító pálcika segítségével visszanyomni. Az se baj ha ezt szakember végzi.Lehet hogy többször is meg kell ismételni amíg stabilan bent marad.
Üdvözlöm! Igen elő szokott fordulni, nem is ritkán! De természetesen ezek “áltojások”, azaz terméketlenek minden esetben!
A nyálmirigy kivezető járatának elzáródása /nyálkövesség/ okozza gyakran hogy a termelt nyál nem tud a nyálmirigyből kiürülni. Ilyenkor ajánlatos a kivezető járat átöblítése,átmosása különben a termelődő nyál ismét csak a mirigyben reked.
Leginkább bőrdaganatnak látszik. Vigye állatorvoshoz, ne kenje semmivel! Még több bőrdaganattal kapcsolatos kérdés-válasz itt>>