2986. Kutyafajták: a kis oroszlánkutya
A lowchen, másnéven „kis oroszlánkutya”, a bichon csoport tagja. Ez a kis élettel teli, szerető, vidám kutyus megnyírt szőrzetének köszönhetően leginkább egy oroszlánra hasonlít.
A lowchen, másnéven „kis oroszlánkutya”, a bichon csoport tagja. Ez a kis élettel teli, szerető, vidám kutyus megnyírt szőrzetének köszönhetően leginkább egy oroszlánra hasonlít.
A rinocérosz egy hatalmas, primitív külsejű emlős, amely még a miocén korból, több millió évvel ezelőttről származik. Az utóbbi évtizedekben annyit vadásztak a rinocéroszokra, hogy azok a kihalás szélére kerültek.
A bichon frise egy élénk, szeretni való kis kedvenc. Társkutya létére rendkívül barátkozó és akkor a legboldogabb, ha a család őt is bevonja a kirándulásokba és egyéb programokba.
Az álvemhesség főként kutyákon fordul elő akkor, ha az állatnál a szaporodási folyamatok idegi és hormonális szabályozása valamilyen szinten zavart szenved. Ilyenkor az állat kezdetben úgy viselkedik, mintha várandós lenne, készül az ellésre (vackol, fészket készít magának). Lássuk, mit lehet tenni, milyen gyógymódokat alkalmazhatunk a kedvencünk kezelésére!
A szakembereken kívül eddig csak kevesen lehettek szemtanúi Európa egyik legszokatlanabb őszi vonulási eseményének - az akár több ezer (!) kék vércse együtt éjszakázó csapatainak esti behúzásának.
Az ultrahangos riasztók nem zavarják a kutyákat és macskákat, de természetesen lehet egyéni érzékenység, aminek következtében az állat viselkedése megváltozhat.
A folyadék fogyasztás és rágcsálás mind azon múlik, mit eszik az egér. Ha pl. lédús gyümölcsöket vagy zöldségeket fogyaszt nagy arányban, akkor nem feltétlenül kell mellé folyadékot innia. Ha inkább szárazabb eleséget kedveli az állat, és e mellett nem iszik, akkor a vizét kell valamivel ízesíteni, pl. cukormentes gyümölcslé, hogy kedvet kapjon inni. Rágcsálás gyanánt rágófával, magvakkal lehet kínálni.
A csincsilláknál a vemhességi idő nagyon hosszú, 110-114 nap. A párzást követő hónapban ultrahangos vizsgálattal meg lehet állapítani a vemhességet, de ultrahang nélkül a nőstény állat súlygyarapodása utal a fogantatásra.
Sajnos a nyusziknál mindig ezeket a tüneteket tapasztaljuk, ha bármilyen betegségük van. Az ok ezerféle lehet, ezért csak egy alapos vizsgálat után tudnánk pontos diagnózist mondani. Ha megteheti, kérem, hozza el az állatot, és személyesen már többet tudunk mondani.
A probléma nem tűnik súlyosnak. Valószínűleg csak rándulás történt, ami magától is a meggyógyulhat, de ha a fájdalom 1-2 napon belül nem szűnik meg, akkor mindenféleképpen hozza el vizsgálatra!