2986. Kutyafajták: a kis oroszlánkutya
A lowchen, másnéven „kis oroszlánkutya”, a bichon csoport tagja. Ez a kis élettel teli, szerető, vidám kutyus megnyírt szőrzetének köszönhetően leginkább egy oroszlánra hasonlít.
A lowchen, másnéven „kis oroszlánkutya”, a bichon csoport tagja. Ez a kis élettel teli, szerető, vidám kutyus megnyírt szőrzetének köszönhetően leginkább egy oroszlánra hasonlít.
A rinocérosz egy hatalmas, primitív külsejű emlős, amely még a miocén korból, több millió évvel ezelőttről származik. Az utóbbi évtizedekben annyit vadásztak a rinocéroszokra, hogy azok a kihalás szélére kerültek.
A bichon frise egy élénk, szeretni való kis kedvenc. Társkutya létére rendkívül barátkozó és akkor a legboldogabb, ha a család őt is bevonja a kirándulásokba és egyéb programokba.
Az álvemhesség főként kutyákon fordul elő akkor, ha az állatnál a szaporodási folyamatok idegi és hormonális szabályozása valamilyen szinten zavart szenved. Ilyenkor az állat kezdetben úgy viselkedik, mintha várandós lenne, készül az ellésre (vackol, fészket készít magának). Lássuk, mit lehet tenni, milyen gyógymódokat alkalmazhatunk a kedvencünk kezelésére!
A szakembereken kívül eddig csak kevesen lehettek szemtanúi Európa egyik legszokatlanabb őszi vonulási eseményének - az akár több ezer (!) kék vércse együtt éjszakázó csapatainak esti behúzásának.
Ugyanazt, amit a tengerimalacok + sajtot, túrót, de akár eleven szöcskét is! Az alábbi két cikkünket ajánljuk a témában. Üdvözlettel: Háziállat Magazin
Érdemes lett volna a papagáj fajtáját is megjelölni a konkrétabb diagnózis érdekében. A nimfa színmutációkra, különösen az albínó, lutínó színű madarakra jellemző, hogy a fejtető kisebb nagyobb mértékű kopaszsága. Ez ellen nem lehet semmit tenni, ráadásul a tulajdonság öröklődik az utódokban. A kecskepapagájok vedlése lehet kóros mértékű, ami a kalciumhiány miatt jelentkezik és valószínűsíthetően egy aktiválódott vírus az okozója. Természetesen más fajtáknál is lehet tollhullás, valamilyen szervi problémát, mérgezést követő kóros vedlés formájában, de nem ennyire jellemző módon, mint a fenti két fajta esetén. A párban tartott madaraknál tolltépés formájában találkozunk a jelenséggel. Méghozzá oly módon, hogy a tolltépős madár testéről, párjának pedig a fejéről hiányoznak a tollak. Hasonló a helyzet agresszív papagájok esetén, mikor a hímek udvarlás mellett, helyett, a tojó fejéről tépik a tollat.
Kedves Juhász Pál! Feltétlen nézesse meg állatorvossal,mert minden valószínűség szerint fülrühes a cica. Ez kíméletlen viszketést okoz,de kívülről sokszor nem látszik semmi nyoma,mert az atkák a hallójárat mélyén élnek. Az állatorvos egy speciáli lámpával belenéz a fülbe. Ha megtekinti a hllójárat bejáratát,és feketés színű törmeléket lát benne, akkor a diagnózis biztos.Emberre veszélytelen,de feltétlen kezelést igénylő bántalomról van szó,mert az állat szenved tőle,és társait tovább fertőzi.
A leírt tünetek alapján akár méhgyulladása is lehet cicádnak! Haladéktalanul menj vele állatorvoshoz, minél előbb!
A pici fiókákat injekciós fecskendőből érdemes etetni. A csőr deformálódását elkerülendő, kb. egy centiméteres szelepgumi darabot húzzon a fecskendő végére. A táplálék 36-39C´fok hőmérsékletű legyen. Kézzel nevelő tápként nálunk a Nutribird19 és a Kaytee tápok a legismertebbek,melyeket a pici fiókának folyadék állagban, vízhígítással kell adni. A csapvíz baktérium mentesítésére forralást, vagy mikrózást érdemes alkalmazni.