2986. Kutyafajták: a kis oroszlánkutya
A lowchen, másnéven „kis oroszlánkutya”, a bichon csoport tagja. Ez a kis élettel teli, szerető, vidám kutyus megnyírt szőrzetének köszönhetően leginkább egy oroszlánra hasonlít.
A lowchen, másnéven „kis oroszlánkutya”, a bichon csoport tagja. Ez a kis élettel teli, szerető, vidám kutyus megnyírt szőrzetének köszönhetően leginkább egy oroszlánra hasonlít.
A rinocérosz egy hatalmas, primitív külsejű emlős, amely még a miocén korból, több millió évvel ezelőttről származik. Az utóbbi évtizedekben annyit vadásztak a rinocéroszokra, hogy azok a kihalás szélére kerültek.
A bichon frise egy élénk, szeretni való kis kedvenc. Társkutya létére rendkívül barátkozó és akkor a legboldogabb, ha a család őt is bevonja a kirándulásokba és egyéb programokba.
Az álvemhesség főként kutyákon fordul elő akkor, ha az állatnál a szaporodási folyamatok idegi és hormonális szabályozása valamilyen szinten zavart szenved. Ilyenkor az állat kezdetben úgy viselkedik, mintha várandós lenne, készül az ellésre (vackol, fészket készít magának). Lássuk, mit lehet tenni, milyen gyógymódokat alkalmazhatunk a kedvencünk kezelésére!
A szakembereken kívül eddig csak kevesen lehettek szemtanúi Európa egyik legszokatlanabb őszi vonulási eseményének - az akár több ezer (!) kék vércse együtt éjszakázó csapatainak esti behúzásának.
- Azt gondolom, hogy a leírtak mind a macska természetes viselkedésének eredményei. - Amennyiben figyelembe veszik a macska jövőbeli tartási körülményeinél a történteket, ivartalaníttatják és alávetik egy agresszivitás csökkentését célzó terápiának, akkor a vissza vétel lenne a kevésbé rossz megoldás. - Meggyőződni erről nem lehet, csak mindent megtenni azért hogy ne ismétlődjön meg.
Vakaródzást, és szőrhullást macskáknál nagyon sok dolog okozhat. Ilyen lehet pl. bolhaekcéma, allergia, rühösség, gennyes bőrgyulladás stb. A kiváltó ok kiderítéséhez mindenképp állatorvosi vizsgálatra lesz szükség. Addig is a gyerekek inkább ne simogassák a cicát, mert lehet emberre fertőző kórok is. Lévai Péter www.kisallatdoki.hu
A fertőző májgyulladás (Rubarth-kór) elsősorban fiatal állatokra nézve veszélyes, gyakran halálos kimenetelű betegség. Idősebb korban gyakran tünetmentes lefolyás van. A betegséggel manapság ritkán találkozunk, mert a "kombinált" oltás ezt az alkotórészt is tartalmazza, így az oltottság következtében ritka a megbetegedés. A biztonság kedvéért hasznos lehetne néhány kiegészítő vizsgálatot is végezni (vérvizsgálat, röntgen, ultrahang). Nem árt, ha gondolnak más típusú máj-, vese-, ill. szív eredetű betegségre, vagy daganatra is.
A műtét javasolt időpontja a tüzelés után 1,5 hónaptól a következő tüzelés előtti 3-4 hétig tartó periódus. A szakszerű ivartalanítás kutya esetén a petefészkek és a méh együttes eltávolítását jelenti. A műtét után 10-14 nappal vesszük ki a varratokat, ennyi idő alatt a seb biztosan begyógyul. Gallért csak szükség esetén kell viselnie a kutyusnak (akkor azonban varratszedésig). Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Amennyiben a fekete foltok hirtelen jelentek meg, javaslom forduljon állatorvosához, hogy megvizsgálhassa!