2986. Kutyafajták: a kis oroszlánkutya
A lowchen, másnéven „kis oroszlánkutya”, a bichon csoport tagja. Ez a kis élettel teli, szerető, vidám kutyus megnyírt szőrzetének köszönhetően leginkább egy oroszlánra hasonlít.
A lowchen, másnéven „kis oroszlánkutya”, a bichon csoport tagja. Ez a kis élettel teli, szerető, vidám kutyus megnyírt szőrzetének köszönhetően leginkább egy oroszlánra hasonlít.
A rinocérosz egy hatalmas, primitív külsejű emlős, amely még a miocén korból, több millió évvel ezelőttről származik. Az utóbbi évtizedekben annyit vadásztak a rinocéroszokra, hogy azok a kihalás szélére kerültek.
A bichon frise egy élénk, szeretni való kis kedvenc. Társkutya létére rendkívül barátkozó és akkor a legboldogabb, ha a család őt is bevonja a kirándulásokba és egyéb programokba.
Az álvemhesség főként kutyákon fordul elő akkor, ha az állatnál a szaporodási folyamatok idegi és hormonális szabályozása valamilyen szinten zavart szenved. Ilyenkor az állat kezdetben úgy viselkedik, mintha várandós lenne, készül az ellésre (vackol, fészket készít magának). Lássuk, mit lehet tenni, milyen gyógymódokat alkalmazhatunk a kedvencünk kezelésére!
A szakembereken kívül eddig csak kevesen lehettek szemtanúi Európa egyik legszokatlanabb őszi vonulási eseményének - az akár több ezer (!) kék vércse együtt éjszakázó csapatainak esti behúzásának.
Kedves Gazdi! Rendszerint a fülgyulladás összetett oktanú betegség. A fül gyógyszeres kezelése mellett szükség lehet szisztémás (injekciós) kezelésre is. Továbbá érdemes a kutya bűzmirigyét is ellenőriztetni
Az, hogy sokat alszik, nem valószínű, hogy a kzelés eredménye. amennyiben az inj. alkalmával szteroidokat adott a kolléga, annak van egy olyan hatása, miszerint sokat iszik és sokat pisil az állat, ami egy szobábn tartott eb esetéban a beoisilésben nyilvánulhat meg. De javasolom keresse fel ezzel a problémával a kollégát, biztosan készségesen segít, akár teefonon is, hiszen ő tudja, mivel kezelte az állatot. Üdv
Kedves Marianna! Kérem mutassa meg a sérülését a körzeti orvosának.
Vigye el állatorvoshoz!
A leírtak alapján kandúrról lehet szó, ahol nem ritkák az összetűzések. ilyenkor sokszor a szemük is sérülhet. Az ellátó állatorvos tudja megítélni milyen állapotban van a szem, mekkora sérülést szenvedett, előfordulhat, hogy a szemgolyó eltávolítására is sor kerülhet. Ilyenkor a felépülés során megtanulnak együttélni az új helyzettel és a későbbiekben is jól helytállnak