2986. Kutyafajták: a kis oroszlánkutya
A lowchen, másnéven „kis oroszlánkutya”, a bichon csoport tagja. Ez a kis élettel teli, szerető, vidám kutyus megnyírt szőrzetének köszönhetően leginkább egy oroszlánra hasonlít.
A lowchen, másnéven „kis oroszlánkutya”, a bichon csoport tagja. Ez a kis élettel teli, szerető, vidám kutyus megnyírt szőrzetének köszönhetően leginkább egy oroszlánra hasonlít.
A rinocérosz egy hatalmas, primitív külsejű emlős, amely még a miocén korból, több millió évvel ezelőttről származik. Az utóbbi évtizedekben annyit vadásztak a rinocéroszokra, hogy azok a kihalás szélére kerültek.
A bichon frise egy élénk, szeretni való kis kedvenc. Társkutya létére rendkívül barátkozó és akkor a legboldogabb, ha a család őt is bevonja a kirándulásokba és egyéb programokba.
Az álvemhesség főként kutyákon fordul elő akkor, ha az állatnál a szaporodási folyamatok idegi és hormonális szabályozása valamilyen szinten zavart szenved. Ilyenkor az állat kezdetben úgy viselkedik, mintha várandós lenne, készül az ellésre (vackol, fészket készít magának). Lássuk, mit lehet tenni, milyen gyógymódokat alkalmazhatunk a kedvencünk kezelésére!
A szakembereken kívül eddig csak kevesen lehettek szemtanúi Európa egyik legszokatlanabb őszi vonulási eseményének - az akár több ezer (!) kék vércse együtt éjszakázó csapatainak esti behúzásának.
Ha elkezdtél gondoskodni róla, természetes, hogy Budapesten is te leszel a gazdája. Ha erre nincs lehetőség,feltétlen keress neki új tulajdonos,mielőtt elköltöztök,nehogy ismét utcára kerüljön. Egészséges macska megtanul tisztálkodni. Ha ezt nem teszi,feltételezhetően beteg. Vidd állatorvoshoz!
Legvalószínűbb valamilyen vírus-, vagy baktériumfertőzés, de a pontos diagnózishoz mindenképpen állatorvost kell felkeresnie. A baktériumfertőzések antibiotikumokkal legtöbbször jól kezelhetők. A vírusfertőzésekkor legfontosabb az immunrendszer támogatása. Ilyenkor bőséges folyadékbevitelre van szükség. A madarak szívesebben fogyasztják a friss vizet, ezért azt legalább naponta szükséges cserélni. Az ivóvízbe keverve pozitív hatásúak a vitaminkészítmények és más immunerősítők. Fontos a fertőzött állomány megfelelő karanténozása. A vírusftörzsek közt van olyan, amelyik csak a gyengébb egyedeket ölik meg, de ilyenkor is fenn áll a veszélye, hogy a túlélők még sokáig vírushordozók maradnak.
A tapasztalt köhögés hátterében sokféle ok állhat, de a szóba jöhető lehetőségek között csak nagyon alapos és körültekintő betegvizsgálat után lehet eligazodni. Mindenképpen olyan állatorvost keressenek, aki nem csak ránéz a kutyára, hanem hajlandó őt tényleg lelkiismeretesen megvizsgálni, belenézni a torkába, meghallgatni a mellkasát, szívét, légcsövét, és aki megfelelő röntgenfelvételeket is tud készíteni (ez utóbbi nélkülözhetetelen pl. az ebben a fajtában elég gyakori légcsőszűkület kiderítésében).
Mindebképpen javasolnám az orvosi kezelést, mert a fényképeken nem sok látszik, egyébként bakteriális fertőzésnek tűnik, de tüzeesebb kivizsgálást ígényelne, szóljon az llátó állatorvosnak a vizsgálet előtt, hogy most nem , de mikor lesz várhatőan pénze, így válllja-e a vizsgálatot. Üdv
Feltétlen keressen fel állatorvost! Lehet mandulagyulladás, gyomorprobléma vagy akár stressz-alapú is. Meg kell keresni az okát, amit házilag és/vagy ilyen formában nem lehetséges...