2986. Kutyafajták: a kis oroszlánkutya
A lowchen, másnéven „kis oroszlánkutya”, a bichon csoport tagja. Ez a kis élettel teli, szerető, vidám kutyus megnyírt szőrzetének köszönhetően leginkább egy oroszlánra hasonlít.
A lowchen, másnéven „kis oroszlánkutya”, a bichon csoport tagja. Ez a kis élettel teli, szerető, vidám kutyus megnyírt szőrzetének köszönhetően leginkább egy oroszlánra hasonlít.
A rinocérosz egy hatalmas, primitív külsejű emlős, amely még a miocén korból, több millió évvel ezelőttről származik. Az utóbbi évtizedekben annyit vadásztak a rinocéroszokra, hogy azok a kihalás szélére kerültek.
A bichon frise egy élénk, szeretni való kis kedvenc. Társkutya létére rendkívül barátkozó és akkor a legboldogabb, ha a család őt is bevonja a kirándulásokba és egyéb programokba.
Az álvemhesség főként kutyákon fordul elő akkor, ha az állatnál a szaporodási folyamatok idegi és hormonális szabályozása valamilyen szinten zavart szenved. Ilyenkor az állat kezdetben úgy viselkedik, mintha várandós lenne, készül az ellésre (vackol, fészket készít magának). Lássuk, mit lehet tenni, milyen gyógymódokat alkalmazhatunk a kedvencünk kezelésére!
A szakembereken kívül eddig csak kevesen lehettek szemtanúi Európa egyik legszokatlanabb őszi vonulási eseményének - az akár több ezer (!) kék vércse együtt éjszakázó csapatainak esti behúzásának.
Ha ínygyulladása van, akkor mindenképpen mutassa meg állatorvosnak. Az apró metszőfogak hiánya nem okoz komoly rágásproblémát.
Az orrnyílások körüli viaszos bőr meglehetősen sérülékeny, így könnyen kivérzik, de legtöbbször kezelés nélkül is gyorsan regenerálódik. A sérüléseket Betadin-nal érdemes fertőtleníteni.
Üdvözlöm! Először is szerintem nagyobb terrárium kellene, illetve legalább 15 cm mély víz. A hőmérséklet nagyon alacsony! Egy termosztátos vízmelegítőt állítson 28 C- ra. A páncélon lévő foltok szerintem gomba. A páncélt Betadinnal kenje be. A hideg miatt változott meg szerintem a viselkedésük. Tehát meleg, napozás és vitaminozott étel bőségesen!
A tollhullás valószínűleg a vedlési folyamat természetes része. Vizsont, ha a "hapcicás" nem múlik el, esetleg még fel is erősődik, úgy állatorvost kell felkeresni.
Léteznek macskák számaára kitalált illatanyaggal rendelkező szerek, melyek ezeket a problémákat próbálják megoldani. bár ez nem valószínű, hogy állatorvosi kérdés. de forduljon a kezelő állatorvosához. Üdv