2986. Kutyafajták: a kis oroszlánkutya
A lowchen, másnéven „kis oroszlánkutya”, a bichon csoport tagja. Ez a kis élettel teli, szerető, vidám kutyus megnyírt szőrzetének köszönhetően leginkább egy oroszlánra hasonlít.
A lowchen, másnéven „kis oroszlánkutya”, a bichon csoport tagja. Ez a kis élettel teli, szerető, vidám kutyus megnyírt szőrzetének köszönhetően leginkább egy oroszlánra hasonlít.
A rinocérosz egy hatalmas, primitív külsejű emlős, amely még a miocén korból, több millió évvel ezelőttről származik. Az utóbbi évtizedekben annyit vadásztak a rinocéroszokra, hogy azok a kihalás szélére kerültek.
A bichon frise egy élénk, szeretni való kis kedvenc. Társkutya létére rendkívül barátkozó és akkor a legboldogabb, ha a család őt is bevonja a kirándulásokba és egyéb programokba.
Az álvemhesség főként kutyákon fordul elő akkor, ha az állatnál a szaporodási folyamatok idegi és hormonális szabályozása valamilyen szinten zavart szenved. Ilyenkor az állat kezdetben úgy viselkedik, mintha várandós lenne, készül az ellésre (vackol, fészket készít magának). Lássuk, mit lehet tenni, milyen gyógymódokat alkalmazhatunk a kedvencünk kezelésére!
A szakembereken kívül eddig csak kevesen lehettek szemtanúi Európa egyik legszokatlanabb őszi vonulási eseményének - az akár több ezer (!) kék vércse együtt éjszakázó csapatainak esti behúzásának.
Nagyon korai a kölyköt már 6 hetes korában elszakítani az anyjától, mert egészséges szocializációja és fejlődése érdekében legalább 8 hetes koráig mellette kellene maradnia! A kutyák helyes táplálásáról, mint ahogy az emberekéről is, szakembercsoportok vitáznak és e téren is számtalan nézet uralkodik. Ezek részletes ismertetése itt túl messzire vezetne, ezért most maradjunk annyiban, hogy két út közül választhat: 1. Kiváló minőségű (és ennek megfelelő árú) kölyökkutyatápot etet. 2. Természetes, nyers táplálék, amely (lehetőleg biopiacon vásárolt) baromfi-, marha-, borjú- vagy juhhúsból és belsőségekből (szív, máj, zuza), tojásból, nyers csontból (pl. darált csirkenyak), zöldségfélékből (pl. sárgarépa, brokkoli, zellergumó), esszenciális zsírsavakból (pl. halolaj kapszula, lenmagolaj), lucerna (porított, vagy tabletta-formában) áll. "Desszertként" húsos csontot (pl. borjúlábszárat), olajos magvakat (pl. napraforgó- vagy tökmag) és gyümölcsöt kaphat. Mindkét esetben elengedhetetlen, hogy a tenyésztőnél kapott eddigi táplálékáról az átállás fokozatosan történjék! Sok kutya nem tudja a laktózt megemészteni, így a tej itatását inkább elhagynám. Probiotikus joghurtot viszont adhat neki. Ami a bundája ápolását illeti, a fürösztés helyett inkább alapos átkefélését javaslom.
A vakarózásnak több oka is lehet (parazitózis, gombásság, vitaminhiány stb.). Ezek mindegyike gyakori, elkülönítésük viszont nem könnyú. Éppen ezért mindenképpen célszerű lenne megmutatni állatorvosnak a patkányt, hogy a megfelelő szerrel tudják kezelni.
A két szuka ivartalanítását javaslom, egyrészt azért, mert ha tüzelnek, kiszökhetnek és más kan is befedezheti őket, nem csak a saját kan. Tehát a saját kan herélésével nem biztos, hogy 100%-ra megoldódna a probléma. Másrészt nem kell feltétlenül ellenie egy szukának az élete során. Nincs szükségünk olyan keverék kiskutyákra, akik sorsa bizonytalan és lehet, hogy egy menhelyen végzik. Ha a foxit szeretné pároztatni, akkor csak az elzárás lehetséges és az ellés után még a következő tüzelés előtt, azt is ivartalanítani kell. A kannak egyébként nem fog megváltozni a viselkedése a herélés után, de úgy érzem ez nem lesz megoldás.
Pontos címet sajnos nem tudok mondani, de internet segítségével (pl. www.haziallat.hu :)) pillanatok alatt találhatók olyan kisállat-specialista üzletek, ahol kaphatók melegítőkövek, alommelegítők, kis teljesítményű infralámpák, stb.
Most lehetőleg az lenne a legjobb, ha nem nyúlna a tetőhöz, nem kellene megbolygatni a petéket! A petéknek természtesen nem kell víz, tehát most már csak idő kell a kiscsigák megszületéséig!