2996. Nemzetközi Macskakiállítás és Kisállat vásár októberben!
Két nap, több mint 400 macska, 12 ország részvételével! 30 fajta, tehát a kopasztól a szőrösig, kölyöktől a veteránig, keskenytől a teltig minden macska látható lesz...
Két nap, több mint 400 macska, 12 ország részvételével! 30 fajta, tehát a kopasztól a szőrösig, kölyöktől a veteránig, keskenytől a teltig minden macska látható lesz...
Amint azt ez a példa is mutatja, nem lanyhul a példaértékű társadalmi összefogás a 2010-es év madaraiért - a fecskékért. A lakosság mellett egyre több intézmény és cég is bekapcsolódik az elmúlt évtizedben átlagosan 46%-os állománycsökkenést elszenvedő madarak védelmébe.
2010. szeptember 18-án, szombaton második alkalommal kerül megrendezésre a NOÉ Állatotthon Alapítvány szervezésében a SEGÉLYKONCERT az állatokért egész napos családi rendezvény.
Biztos, hogy kutyánk ugyanolyan lelkesedéssel vesz részt a Halloweeni maskarabálban, mint mi? Az persze érthető, hogy a gazdi bevonná kedvencét a "mókába", de jó ötlet ez? Viccesnek vicces, de hogy a kutyus mennyire élvezi... nos...a pofijára van írva...
Végéhez közeledik az Európai Unió LIFE-Nature alapjának támogatásával létrejött magyar-szlovák kerecsensólyom-védelmi projekt. A 2006-ban indult programot a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) szakmai koordinálása mellett a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság irányította 16 további szervezet közreműködésével. A projekt fő célja a kerecseneket veszélyeztető tényezők jobb megismerése, és azok megszüntetése, csökkentése volt. A projekt eredményeit a szakemberek egy háromnapos nemzetközi konferencia keretében mutatták be Egerben.
A csibék, növendékek előtt általában folyamatosan áll a táp a tenyésztőknél. Ha alkalmanként kapnak enni, úgy egy-egy alkalommal nagyobb mennyiséget vesznek magukhoz, de kevésbé gazdaságos és nagyobb az éhezés, illetve hasmenés esélye, mintha önetetőből bármikor az eleséghez férnek, A lemaradt madárnak is több kilátása van a túlélésre, ha bármikor hozzáfér a táphoz.
Mindenképpen vigye el állatorvoshoz. Szükség lenne egy hasi ultrahangos vizsgálatra. A vérzést okozhatja méhgyulladás és/vagy vetélés is.
A gyengéd harapdálás a kiskutyák játékának része, melyet nem túl sok idő múltán kinőnek. Arra kell megtanítanod, hogy milyen erős az a harapás, mely már fájdalmat okoz neked. Ez azért is fontos, mert későbbi játékoknál, például kötélhúzásnál is előfordulhat, hogy ráfog a kezedre véletlenül, ám ha tudja, mekkorát haraphat, akkor igyekszik ilyenkor fékezni magát, legalábbis én ezt tapasztaltam. Fontos, hogy a kiskutya pontosan tudja, hogy fájdalmat okozott neked, tehát, ha túl erősen harap, akkor azonnal jajdulj fel éles hangon (a testvérei is ezt tennék), s eztán hagyd abba a vele való foglalkozást, csak pár percre. Valóban, a kiskutyák igen fogékonyak ilyenkor (is), ám nem úgy és olyan dolgkora, mint egy idősebb kutya. A szocializáció (melynek pl a harapdálás része), a különböző zajok és illatok, az emberekhez való viszony, a különböző élmények fokozott feldolgozása zajlik most. KUtya felugrálásról leszoktatás >>
A kutya ürülékének illatanyagával kell preparálni a kert azon részét, amelyik a ´kutya WC´ szerepét volna hívatott betölteni, - de a szilárd ürüléket innen is rendszeresen el kell takarítani, mert ellenkező esetben a kutya azért nem fogja azt használni.A szoktatási technika többi része megegyezik a szobatisztaságra neveléssel.
Elképzelhető a fitymaszűkület, ami kezelést igényel. Ha azóta sem tudja visszahúzni, akkor ajánlott mihamarabb állatorvoshoz menni a kutyussal.