Cikkek (7294)

3006. Több mint 4 millió madárra került gyűrű az elmúlt 100 évben Magyarországon

A leggyakrabban megjelölt faj - az összes gyűrűzés mintegy 10 százalékát kitevő egyedszámmal – a füsti fecske volt, ezt követi a partifecske és a foltos nádiposzáta. A gyűrűzési módszerek az elmúlt évszázadban sokat fejlődtek és mára csak hazánkban évi 180-200 ezer madarat jelölnek meg így, míg a világon gyűrűzött madarak száma eléri az 5 milliót.

3007. Felvonulás az Állatok Világnapján

Az Állatok Világnapját, Assisi Szent Ferenc születésének napját két évtizede ünneplik meg hazánkban békés felvonulással az állatbarátok október első hétvégéjén a Magyar Állatvédő és Természetbarát Szövetség szervezésében.

3009. Fejletlen gólyafiókák maradhatnak itthon - kérjük, Ön is segítsen!

Amint arról korábban beszámoltunk, a júniusi hideg, esős időjárás miatt a fehér gólyák legjobb esetben is csak 50% körüli költési sikert érnek el idén. Ennél nagyobb is lehet azonban a baj, mivel sok gólya az első fészekalj pusztulása után pótköltésbe kezdett, és ezek megkésett fiókái túl fiatalok ahhoz, hogy a szülőkkel elhagyják a fészket a napokban kezdődő vonuláson.

3010. Kihagyhatatlan! 2010. Október 24-én újra TerraPlaza bővített kiadásban!

Mi is a TerraPlaza valójában? A TerraPlaza Budapest egy egzotikus állattartást fókuszba helyező expo,  fő irányvonala, a terrarisztika, mely az októberi rendezvénytől az akvarisztikával is kiegészül. A szervezés célja, hogy Magyarországon is elérhető közelségbe helyezze az egzotikus állattartást, a hozzá kapcsolódó hobbi minden részletével és tudásanyagával.