3016. Kötőhártya-gyulladás - így gyógyíthatod a kedvenced szemét
A kötőhártya-gyulladást huzat, idegen test, toklász, esetleg egy befelé nőtt szempilla, többféle baktérium- vagy vírusfertőzés is okozhatja.
A kötőhártya-gyulladást huzat, idegen test, toklász, esetleg egy befelé nőtt szempilla, többféle baktérium- vagy vírusfertőzés is okozhatja.
A Magyar Állatorvosi Kamara felhívja az eb- és macskatartók, különösen a kutya- és macskakölyköket tenyésztőktől, állatkereskedőktől megvásárló újdonsült állattulajdonosok figyelmét arra, hogy ezen állatok védőoltásai beadásának igazolására csak az alábbi kritériumoknak megfelelő irat tekinthető szabályosnak:
Az állatok okozhatnak allergiát, de meg is óvhatnak a betegségtől, állítják a kutatók. Sőt, még az is előfordulhat, hogy állatunk lesz ránk allergiás.
Az elmúlt héten rendezték a Bull Masztiff World Cup 2010-et. A rendezvénynek a pestszentimrei Sportkastély adott helyet. Szinte a világ minden tájáról érkeztek versenyzők a színvonalas megmérettetésre. Lássuk, a hazai tenyésztők számára milyen eredményekkel zárult az idei kupa!
Zord, hideg időben egyre gyakrabban fordulhat elő, hogy kutyusaink, főként, ha a szabadban éjszakáznak, vagy ha egy kiadós séta után túlzottan hideg vízzel oltják a szomjukat, másnapra csúnya, rekedt - ugatásszerű köhögést hallatnak.
Kedves Gazdi! Cicája táplálásánál támaszkodjon a minőségi macskaeledelekre. Csak tápot adjon neki. Kerülje a tejet,tejtermékeket, tésztaféléket. A macska húsevő állat, ezekre nincs szüksége. Végeztessen egy alapos féreghajtást! Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata.
A hím madara egyértelműen egy vadszínű hím nimfa. A tojó viszont nem véletlenül okozott fejtörést az ivarát beazonosítani szándékozóknak, ha a 2. képet látták. A faroktoll mintázata egyértelműen tojóra utal, miként az első képen látható fej és testszínezet is. Viszont, ha tovább fehéredik az arcfelület, úgy annak oka akár felborult hormonháztartás is lehet.
A légcső atka a gould amandináknál viszonylag sokszor előfordul, de a zeprapintyekre nem jellemző. Kevés az esélye, hogy a zebrákra átterjedt volna. Ha valóban fertőzöttek a szülők, úgy az a kicsikre is átterjed. A fertőzöttség mértékétől függ, hogy tünetmentesek, vagy a betegség letális. Megelőzésként, kezelésként Ivermectin spot on light készítménnyel lehetne becseppenteni a szülők tarkóbőrét. Ha nincs nyilvánvaló tünet, mint a nehéz, "kattogó" légzés, akkor a kezelést a fiókák kirepülése után javaslom használni, a fiókákon és a szülőkön egyaránt. Nem csak a légcsőatkák ellen, de egyéb atka, tetű és féregfertőzés, vagyis gyakorlatilag minden külső és belső élősködő ellen hatásos. A hasmenés oka lehet nagy mennyiségű lágyeleség, illetve annak összetétele, minősége. 5-6 fióka felneveléséhez is elegendő naponta egyetlen teáskanál tojásos lágyeleség, kiegészítve némi csíráztatott maggal, néhány lisztkukaccal. A tojást 25-30 percig érdemes főzni, mivel ennyi időnek kell eltelni 60Celcius fok feletti hőmérsékleten, hogy biztosak lehessünk benne, hogy az össze káros bacilus elpusztult. Ha a hasmenés 1-2 nap alatt nem szünik, akkor szükséges lehet antibiotikumos ivóvíz itatása.
Lehet az a baj, havonta fürdetik?
Mit mond az állatorvosa? Ultrahang? Vérvizsgálat?, fizikális vizsgálat? A túl sok vérzés nem normális dolog. Üdv.