3041. A mangalica tenyésztés története
A szőke mangalicát a szívós Bakonyi és Szalontai magyar sertésfajok és a szerb eredetű sumadija fajta keresztezéséből tenyésztették ki 1833-ban.
A szőke mangalicát a szívós Bakonyi és Szalontai magyar sertésfajok és a szerb eredetű sumadija fajta keresztezéséből tenyésztették ki 1833-ban.
Ez a lófajta könnyed ügetéséről ismert. Az abtenauer testalkata elegáns, határozott vonalú fejjel és erős lábakkal rendelkezik.
A bagoly egy érdekes madár, meg tud jegyzni egy bizonyos fajtájú, a prédára jellemző komplex hangot. Olvass tovább, hogy mégtöbbet megtudhass erről a ragadozó madárról.
A hóbagoly azóta került a rivaldafénybe, mióta Hedwig a Harry Potter sorozatban sokak szívét rabul ejtette. Következik pár érdekes információ erről a bagolyról.
Eljátszottam a gondolattal, hogy baglyot tartsak még a kollégiumi éveim alatt. De kicsit utánanézve, közelről megtekintve őket, elvetettem az ötletet. A bagoly tartás túl nagy kihívás.
Kedves Györgyi, látatlanban így nehéz erre bármit is mondeni, javaslom mielőtt ilyen döntést hoznak, nézessék meg a csincsillát egy kisállatorvosi rendelőben. http://grafdoktor.hu/Dr. Géczy Csabát ajánljuk
Kedves Kocsó Judit! A fekete részek sajnos fogszuvasodás jelei, ezért elengedhetetlen lesz az orvosi vizsgálat. Túlnőtt fogak akkor vannak, ha nyitott szájjal is fedik egymást a fogak (pl. ásítás), a jó fogak csukott szájjal csak kis mértékben fedhetik. Nem tudom érdemes lenne-e azonnal vágni, mert lehet, hogy az nagyobb fájdalommal járna - a szuvasodás miatt - mintha kivárja az állatorvosi segítséget. Ebben a néhány napban még nem nő akkorát, hogy az életét veszélyeztesse, ezért a kis kivárást, majd a mielőbbi orvoshoz vitelt javasolnám. Ha nem lennének a fekete foltok, azt mondanám vágja, de így, mivel nem láttam a foltok helyzetét, hogy hol is indult romlásnak a fog, inkább a csütörtök kivárását javasolnám. Esetleg a fog legvégéből lehet vágni egy keveset, ha a fog érintése nem jár fájdalommal. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta
Gyakran előforduló probléma különféle gyíkok és leopárd gekkók esetében is, hogy a vedlés nem tökéletes és egyes testrészekről nem válik le a régi bőr. Ezek leggyakoribb helye a lábvégek / lábujjak illetve a farok vége (és nem a szem). Ilyen esetben minél hamarabb érdemes a régi bőrt, megfelelő puhítás után, eltávolítani. Ennek hiányában a több rétegben visszamaradó bőr rászárad az alatta lévő területre és annak az elhalását is okozhatja. A rászáradt bőr felpuhítására gyakori permetezés, vízben áztatás megfelelő, majd ezt követően finom csipesszel kell eltávolítani a régi bőrdarabot. Figyelemmel kell lenni azonban arra, hogy az erősen rászáradt bőr nehezen jön le és erőszakos próbálgatással könnyen megsérülhetnek az alatta lévő szövetek. A legjobb lenne megmutatni egy hüllőspecialista állatorvosnak: http://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/exo-pet-allatgyogyaszati-centrum/323/
KEdves Érdeklődő! Tartás: egyedül is lehet, de célszerű egy hím és két-három nőstény állatot egy helyre rakni. Több hímet ne tartsunk egy helyen, mert rövid időn belül végeznek egymással. A túl szűk hely stresszeli az összezsúfolt állatokat és nem is szép látvány, ha egymás hegyén-hátán tülekednek. Három-négy gekkó részére egy 100x50x60 cm-es terrárium már jól berendezhető. Mindenképpen alakítsunk ki legalább annyi búvóhelyet a számukra, ahány gekkót együtt tartunk. további infó: http://www.haziallat.hu/terrarium/hullo-fajok/leopardgekko-az-idealis-terrariumi-allat/227/
Tessék???? Azonnal vigyék állatorvoshoz!!!