3041. A mangalica tenyésztés története
A szőke mangalicát a szívós Bakonyi és Szalontai magyar sertésfajok és a szerb eredetű sumadija fajta keresztezéséből tenyésztették ki 1833-ban.
A szőke mangalicát a szívós Bakonyi és Szalontai magyar sertésfajok és a szerb eredetű sumadija fajta keresztezéséből tenyésztették ki 1833-ban.
Ez a lófajta könnyed ügetéséről ismert. Az abtenauer testalkata elegáns, határozott vonalú fejjel és erős lábakkal rendelkezik.
A bagoly egy érdekes madár, meg tud jegyzni egy bizonyos fajtájú, a prédára jellemző komplex hangot. Olvass tovább, hogy mégtöbbet megtudhass erről a ragadozó madárról.
A hóbagoly azóta került a rivaldafénybe, mióta Hedwig a Harry Potter sorozatban sokak szívét rabul ejtette. Következik pár érdekes információ erről a bagolyról.
Eljátszottam a gondolattal, hogy baglyot tartsak még a kollégiumi éveim alatt. De kicsit utánanézve, közelről megtekintve őket, elvetettem az ötletet. A bagoly tartás túl nagy kihívás.
Kedves Gazdi! Miért gondolja, hogy ha ilyet tapasztalt, utána nyugodt lehet? Bármi lehet daganattól kezdve elfertőződött zsírmirigyig, tehát az állatorvos tudja megmondani, mi pontosan. És biztos vagyok benne, hogy ki kell tisztíttatni. Mivel vöröses is volt a váladékban (vér), nem csak a bőrben van, hanem a szövetet is érinti, tehát akármilyen mély lehet, meg kell nézetni! Mindenképp azt javasolnám, hogy vigye el állatorvoshoz! Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő
Kedves Sheila! Végülis a leletnek a "Akut-félheveny májelfajulás, enyhe haemosiderosis" része a lényeg. Ez egy (pl. korábbi májgyulladás, mérgezés, egyéb betegségek okozta) májkárosodás, de ehhez látni kellene a kutyust is, ismerni kórelőzményét stb.stb.stb. Egyszóval feltétlen keresse fel a kezelőorvosát, vagy aki a mintát vette. A betegség kezelhető, de ehhez ismerni kellene minimálisan a vérlaborvizsgálatok eredményét is...
Kedves Ágnes, A fészeképítést segíthetjük stabil és mobil sárgyűjtő helyekkel: https://www.haziallat.hu/ace-ventura/allatvedo/fecske-feszek-madar-feszek/2904/ A műfészkek kihelyezésével pótolhatjuk azokat a hiányosságokat, amiket megváltozott környezetünk okoz. A legfontosabb szempont, hogy a hely megválasztásakor és a felhelyezéskor vegyük figyelembe a két faj sajátos, egymástól eltérő fészekhely-igényét.https://www.haziallat.hu/ace-ventura/allatvedo/fecske-feszek-madar-feszek/2904/ Mű fecskefészkek az MME boltból: http://www.mme.hu/bolt/katalogus/madarbarat-eszkozok/fecske-mufeszkek
Nyugodtan bekenheti antibiotikumos kenőccsel (állatpatikában beszerezhető, nem embereknek valóval!!) a sebeket, de valószínű, hogy ez csak max. átmeneti javulást fog hozni. Természetes és hosszú távon hatékony gyógymód összeállítása ilyen esetben igen összetett feladat, és kizárólag ún. „személyre szabott” terápiával képzelhető el, amit mindenképpen egyedileg kell összeállítani. Egy valóban hatékony kezeléshez igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a cicus pontos tüneteit, az előzményeket (feltételezett kiváltó okok!), a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán. Tehát irány az állatorvos!
A vizelési probléma nem tudom mit takar? Feltételezem, hogy inkontinenciát, mert arra szoktunk Incurint adni, igaz ivartalanított szukáknak. A vizelettartás zavarát okozhatja hólyagkő, hólyag daganat, hólyaggyulladás is többek között. Egy ultrahangos vizsgálattal és vizeletvizsgálattal ezek kizárhatók vagy diagnosztizálhatók. A vizeleből érdemes lenne egy steril mintát vetetni mikrobiológiai tenyésztésre, hogy bakteriális hólyaggyulladás nincs-e a háttérben?