3051. Tibeti terrier kennel
Hogy milyen is egy igazi terrier kennel, azt megnézhetjük a következő videóban, ahol egy különleges kutyafajtát tekinthetünk meg, a tibeti terriert.
Hogy milyen is egy igazi terrier kennel, azt megnézhetjük a következő videóban, ahol egy különleges kutyafajtát tekinthetünk meg, a tibeti terriert.
Itt az ősz. Megérkezett a hajnali köd, a reggeli sétánál lábunk alatt recseg-ropog a fehér zúzmarával takart kései fű. Igaz, napközben még olykor cirógat a napsugár, de eljött az ideje, hogy kényelmes, meleg ruhába öltöztessük apró kutyáinkat. Az ősz slágere a megoldás! Lássuk, mi az!
Ezt a borjút a mamája nagyon korán elutasította magától, a gazdának kellett őt felnevelnie. Nézzük meg a kitagadott borjúról készült aranyos videót!
Néhány éve annak, hogy elsősorban a spanyol piac elvárásai miatt elkezdődött a magyar mangalica fajta korszerűsítése.
Mi MICSODA mini - Gyere velünk a tanyára! - című kötete egy izgalmas kirándulás a gyermekeknek a tanyasi élet és a gazdasági udvar lakói közé. A kötetből rengeteg kérdésre megkapják a választ: Mi történik az istállóban? Mit esznek a disznók? Mit csinál a bálázógép? Mi terem a kertben? Miért hempereg a sárban a disznó? Miből sütik a kenyeret? Lássuk!
Leírása alapján egy félénk,szocializálatlan és elhanyagolt állapotban lévő kutyát talált,ezek megoldása nem állatorvosi feladat.Talán a szeménél összeragadt szőr utalhat a szem vagy a kötőhártya megbetegedésére. Jobban meg tudnám ítélni a kutya állapotát ha tudnám hogy a szeme vagy a szaga furcsa-e igazán és hogy mitől furcsa.
Kísérő terápiának "Félelem" Bach-virágszert javaslok, ez az utazási félelemmel kapcsolatban is kedvező hatású lehet. Hosszú úthoz ez a cikk is segítséget nyújthat, macskáknál is lhet alkmazni: http://www.haziallat.hu/kutya/viselkedes/hogyan-szoktassuk-felos-kutyat-autohoz-autozashoz/2881/
Nem ajánlott, mivel a réce bélflórájának természetes baktérium állománya olyan mennyiségű szalmonellát tartalmaz, ami a fácánra nézve már letális lehet. Ha mégis az együtt tartás mellett dönt, minél nagyobb helyet biztosítson, ami 1-1 pár réce, illetve nemesfácán esetén is legalább 20-30m2. Külön volierben a fácánpárnak elég kb.6m2, a récének 10m2 fürdőmedencével együtt, amit rendszeresen fertőtleníteni kell.
A macska felnőtt korára kialakít magának egy rendet, és erről nagyon nehezen mond le. Minden körülötte lévő tárgyat leltárba vesz és számon is tart. Érdemes megfigyelni mit tesz a macska, amikor egy új bútordarab vagy tárgy kerül a lakásba. Mereven nézi, majd egy idő múlva odamegy hozzá megszaglászni, körbejárni. A megszokott rend felborulása néhány macskát erőteljes izgalmi állapotba sodorhat. Költözéskor is hasonló történhet a cicával. Fontos tehát, hogy a macskát jól zárható macskaszállító dobozban szállítsuk az új lakásba és addig ne engedjük onnan ki, amíg minden egyes dobozt, bútort be nem szállítottunk a lakásba, minden bejárati ajtót és ablakot be nem zártunk. Nem tudhatjuk, hogy nem akar-e első rémületében azonnal menekülni. Ez új helyen végzetes lehet, mert ha kiszabadul a lakásból, az ismeretlen külső térben eltéved és soha nem lesz képes visszatalálni. Az alvókákát, kosarát, ivó- és evőedényét olyan helyre tegyük, amely a legjobban hasonlít az előző lakásban megszokott körülményekhez. Az első napokban a macskát egy számára biztonságos helyiségben tartsuk, ha egyedül kell hagynunk egy időre. A lakás többi helyiségét csak oly időkben engedjük neki felderíteni, amikor magunk is vele lehetünk. Az alkalmazkodás időtartama a macskától függ. Vannak macskák, amelyek szó szerint néhány perc alatt beilleszkednek az új környezetbe, míg másoknak ehhez esetleg több hétre is szükségük van. Ha kertes házba költözünk, a macskát legalább egy-két hétig ne engedjük ki, és azt követően is csak felügyelet mellett menjen ki a szabadba még legalább egy hétig.
Nem valószínű, nem szokott. Ha friss a sérülés, érdemes megmutatni állatorvosnak. Ez a cikk is segíthet: A macskasérülések kezelése - népi gyógymóddal