3096. Mit kell tudniuk a baromfi tenyésztőknek?
Baromfit tartani a hátsó udvarban, és minden reggel élvezni a finom, frissen tojt tojások által nyújtott előnyöket, egyre népszerűbbé válik az állatokat kedvelő emberek körében.
Baromfit tartani a hátsó udvarban, és minden reggel élvezni a finom, frissen tojt tojások által nyújtott előnyöket, egyre népszerűbbé válik az állatokat kedvelő emberek körében.
Társállatainknál alapvetően kétféle agresszivitást különböztethetünk meg: az ösztönös, természetes agresszivitást, és a szervezetet ért erős ingerek által kiváltott agresszivitást. Lássuk, mit is jelentenek ezek pontosan, mi váltja ki, és hogyan kezelhetjük eredményesen kedvencünk viselkedési problémáit!
A ló lába a legtörékenyebb testrésze, ezért a lótulajdonosok, akár lovasokról, akár gazdákról van szó mindent elkövetnek, hogy a lábsérüléseket megelőzzék.
Szereted az állatokat? Szívesen próbálnád ki milyen az, ha egy sólyom a karodra száll? Letesztelnéd mennyire vagy gondos gazdi? Festetnél állatos arcot magadnak? Tanácsot kérnél hogyan neveld, ápold otthoni kiskedvenced? Mindezekkel és sok egyébbel várunk téged 2010 november 21-én délután két órától Budapesten, a Papp László Sportaréna bejárata előtt felállított sátorban!
2007 junius 28-án a fehérfejű réti sas Amerikában lekerült a védett fajok listájáról. A szövetségi törvények értelmében, a törvény 30 napon belül érvénybe épett.
Amikor levelét olvastam, az első gondolatom az volt: nem gondolt arra, hogy állatorvoshoz vigye az állatot...? Az állat ugyanolyan kiszolgáltatott, mint egy gyerek. A szülőre, gondviselőre van bízva, aki felelősséggel tartozik érte. Ennek megfelelően azt javaslom: azonnal vigye állatorvoshoz! Az étvágytalanság hátterében sok minden lehet, ez szinte az első jele a betegségnek... A kivárás, a házilagos gyógymód keresés ebben az esetben veszélyezteti az állat életét Tehát mindenekelőtt tudni kéne, hogy mi a baja az állatnak. Hogy ez kiderüljön, körültekintő, alapos állatorvosi vizsgálatra lenne szükség.
Szia, Először is nagyon örülök, hogy ilyen gyakran fésülöd a kutyusod, ez ritka, pedig nagyon becsülendő és követendő dolog. A problémára megoldást egy doki jobban tudna ajánlani, persze nem az előző. A szőrhullás oka lehet: 1. itt a tél vége és kezdi ledobni az aljszőrét. Ez ellen nem tudsz tenni. 2. a bűzmirigye. Mivel azt írod,h leginkább hátul hullik a bundája, ezért gyanúzom arra is. Én kinyomatnám a bűzmirigyét. Egy próbát megér! 3. lehet táptól. Váltsatok egy jobb vagy más minőségűre. 4. száraz vagy vitaminhiányos a bőre. Higított samponnal fürdesd. Esetleg vehetsz neki halolajas bőrtápláló vitamint. Ezt lehet kapni állatgyógyászati boltban. Pár csepp kell csak a kajájára belőle. Sajna, a nevét nem tudom, de az egyik kis westie vendégemnek nagyon bejött! Mivel ezt kúraszerűen adod, jobb mint egy nagy vitamin adagtól csodát várni. Hátha nektek is bejön. Az írásod alapján ennyi jutott eszembe, remélem tudtam segíteni. Üdvözlettel Adrienn
Ha ez a probléma már ilyen régen tart, és eddig nem jutottak vele eredményre az állatorvos kollégáim, ne tessék várni, hogy így a távolból bármi okosat tudok mondani. Ennél a probléma sokkal bonyolultabb lehet. Azt írta, hogy sokféle gyógyszert kapott már a kutyájuk, de azt nem, vajon miféle diagnosztikai vizsgálatokat végeztek el eddig? Volt-e például baktérium kitenyésztés és antibiotikum rezisztencia vizsgálat? Volt-e alapos vérvizsgálat? Nézték-e milyen állapotban van az immunrendszere? Volt-e allergia teszt, autoimmun betegségre irányuló vizsgálat? Ha nem, akkor ilyen irányokba kellene vizsgálódni, ezeket kérjék az állatorvosuktól. Esetleg be lehetne jelentkezni bőrgyóygászati szakrendelésre is pl. az Állatorvosi Kar klinikájára, hátha ott ki tudnak deríteni valamit.
Harcsáknál az ilyen szájkörnyéki daganatok időnként előfordulnak és hosszú idő után, de az állat halálát okozzák. Az állatorvosi egyetemen elképzelhető, hogy vállalnák a műtétet, viszont ennek a költsége több tízezer forint.
Vigye másik állatorvoshoz.