3096. Mit kell tudniuk a baromfi tenyésztőknek?
Baromfit tartani a hátsó udvarban, és minden reggel élvezni a finom, frissen tojt tojások által nyújtott előnyöket, egyre népszerűbbé válik az állatokat kedvelő emberek körében.
Baromfit tartani a hátsó udvarban, és minden reggel élvezni a finom, frissen tojt tojások által nyújtott előnyöket, egyre népszerűbbé válik az állatokat kedvelő emberek körében.
Társállatainknál alapvetően kétféle agresszivitást különböztethetünk meg: az ösztönös, természetes agresszivitást, és a szervezetet ért erős ingerek által kiváltott agresszivitást. Lássuk, mit is jelentenek ezek pontosan, mi váltja ki, és hogyan kezelhetjük eredményesen kedvencünk viselkedési problémáit!
A ló lába a legtörékenyebb testrésze, ezért a lótulajdonosok, akár lovasokról, akár gazdákról van szó mindent elkövetnek, hogy a lábsérüléseket megelőzzék.
Szereted az állatokat? Szívesen próbálnád ki milyen az, ha egy sólyom a karodra száll? Letesztelnéd mennyire vagy gondos gazdi? Festetnél állatos arcot magadnak? Tanácsot kérnél hogyan neveld, ápold otthoni kiskedvenced? Mindezekkel és sok egyébbel várunk téged 2010 november 21-én délután két órától Budapesten, a Papp László Sportaréna bejárata előtt felállított sátorban!
2007 junius 28-án a fehérfejű réti sas Amerikában lekerült a védett fajok listájáról. A szövetségi törvények értelmében, a törvény 30 napon belül érvénybe épett.
A haláltól való félelem emberi probléma, az állatok nem ismerik ezt az érzést, általában türelmesen beletörődnek a sorsukba, megöregedve legyengülnek. A halál az állatok számára teljesen normális folyamat, amire a maguk módján felkészülnek, ha ebben az ember „erőszakkal” nem akadályozza meg őket. Rájuk nem jellemző a mindenáron az élethez való ragaszkodás. Sokszor feljogosítva érezzük magunkat, hogy az állatot különböző okok miatt „elaltattassuk”. Az eutanáziával látszólag megnyugtatjuk a lelkiismeretünket, miközben durván beavatkozunk a természeti törvényekbe. Nekünk, embereknek végre meg kellene tanulnunk megérteni és tiszteletben tartani, hogy az állatnak is megvan a halálhoz való joga, amely neki elrendeltetett.
Biztosat mondani csak ultrahangos vizsgálat után lehet. A kutya vemhessége gyakorlatias számítással 58-62 nap. A pontos számadat csak akkor mondható ki, ha a hosszú ivarzási ciklus egy jól meghatározható időpontjától számítjuk a vemhességet, ezért szakmai körökben a petesejt leválását kiváltó hormonhatástól (LH-csúcs) szokás számolnia vemhesség hosszát. Azért is indokolt lenne a vizsgálat, mert előfordulhat, hogy a kutyája álvemhes, amit kezelni szükséges! Az álvemhességről bővebben itt olvashat: Félrevezető ösztönök – álvemhesség Hogyan kezelhető az álvemhes kutya?
Kedves Gungl Sándorné! Már felvettem a kapcsolatot a kis yorkie gazdájával, köszönöm a közbenjárását. Üdvözlettel Dr.Kiss Gabriella
sajnos ebben az esetben vizsgálat kellene. Üdv
A cicák nagyon érzékeny állatok! Az alomra szoktatás sem mindig egyszerű feladat. Mindig legyen előtte tiszta alom. Ha rossz helyre piszkít, meg kell dorgálni (szóban!). Az alomtálcát naponta el kell mosni, hogy teljesen szagmentes legyen. Keresse meg állatorvosát, mert az esetek nagy részében egy Feliway nevű készítmény segíthet a probléma megoldásában. Általános alomra szoktatás: A cicák rendszerint maguktól is felfedeznek egy olyan helyre kitett almot, ahol nem zavarják őket dolguk végzése közben. De ha mégsem találnak rá, mutassuk meg nekik, nagyon kedvesen. A legbiztosabb és általunk „szabadalmaztatott” módszer azonban biztosan beválik. Helyezzük a kiscicát gyöngéden az alomra, és megfogva egyik első mancsát imitáljuk a kaparó mozdulatokat. Mégpedig kitartóan. Kezdetben talán némi ellenállást tanúsíthat a kiscica, de ha kellő eréllyel – de semmi esetre sem durván –végeztetjük mancsával az almon a kapirgáló mozdulatokat, előbb utóbb elkezd szaglászni, helyezkedni és produkál is valamit. Ha pedig ez megtörtént, szinte nyert ügyünk van. Mert utána kedvencünk rájön, milyen kellemesen tudja itt félreeső ügyeit intézni majd elkaparni, tehát szinte biztos, hogy utána visszatérő vendége lesz a mindig tisztán tartott alomnak. Jó tanácsok - A szoktatási időben, az első hetekben csak kevés almot szórjunk az alomtartó edénybe és inkább gyakran cseréljük az almot- A forgalomban lévő almok közül nem mindig a legdrágább a legjobb. Vagy olyat válasszunk, amelyik átengedi a vizeletet az alsóbb rétegekbe és a székletből is elvonja a nedvességet, vagy olyat, amelyik a nedvességre csomósodik- Igyekezzünk a keményebb produkciókat minél hamarabb eltávolítani, a legtöbb macska nem hajlandó addig az almot használni, amíg ott „bűzölög” az előző széklet- Az alomtartó tálcát kezdetben csak vízzel mossuk, hogy a cicát az idegen szagok ne riasszák el. Később se használjunk erős tisztítószert vagy hipót, ha mégis, nagyon alaposan öblítsük le ezeket- Mielőtt az almot beleöntjük a tálcába, győződjünk meg, hogy teljesen szárazra van törölve- Ha több cicát tartunk, legalább két alomról kell gondoskodnunk: egyet a kisdologra, egyet pedig a nagydologra fognak használni. Az almot ez esetben naponta frissítsük!- Ha mégis előfordulna „baleset”, mielőtt cicánkat vonnánk felelősségre, gondolkozzunk el, volt-e valami oka, hogy ne a számára legkényelmesebb helyet, az almot válassza Az alábbi cikk is segíthet: http://www.haziallat.hu/macska/gondozas/macska-alom-melle-pisil-109/1394/