3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
Szia! Hidd el azért nehéz őket, rosszul megfogni. Azt éreznéd te is.:) Hisz a nyuszi kaparna és karmolna. A lógófülű fülei csak 6 hetesen kezdenek el lógni. Tehát ha 2-3 hónapos akkor még csak nemrég kezdődött.:) És még nem annyira alakult ki a lógása.:) Nekem volt kosorrú nyuszim akinek csak 1 éves korára lett teljesen lógó a füle, addig már mi is beletörődtünk, hogy félig fog csak lógni, de gyönyörűen lement mind a kettő.:) Kell neki azért idő.:) Ha tényleg kosorrú a nyuszi, akkor lógni fognak, csak türelem.:)
Érdemes a kollégát megkérdezni erről. Ő valószínűleg ismeri az állat előéletét. Ám ha bármilyen kétsége van kérdezze meg őt a beavatkozás előtti állapotfelmérés szükségességéről. Üdv
Sajnos az 5 éves nyuszi már nem fiatal.:( Igaz hogy elélnek akár 10 évig is, de ez csak feltételezés. HIsz a törpéket mi "alakítottuk" ki magunknak. Tehát minden genetikai beleszólásnak van egy hátul ütője. Itt jelen esetben az, hogy minél kisebb a nyuszi- amire az ember törekszik- nem él olyan sokáig.:( Sajnos ez az öregedés jele. Én elvinném orvoshoz nézze meg. Sokszor az idős nyulak szinte egyik pillanatról a másikra összezuhannak és elpusztulnak. DE nem szeretnélek elkeseríteni. Most az időjárás is nagyon csalóka, ami szintén megviseli a nyuszikat. Reméljük jelen esetben is erről van szó. Azért egy orvos lássa, egészséges-e. Kérlek írj majd mi történt.
Biztosat mondani csak vizsgálat után lehet, előfordulhat akár a nehezített légzés is. Ennek oka azonban sokféle lehet, leggyakrabban az, hogy a mellkasban valami oda nem való folyadék van. Ennél többet azonban alapos vizsgálat nélkül nem lehet mondani. Ha segíteni akar a cicán, ne halogassa az állatorvos felkeresését.
Leginkább egy katalán pásztorkutyára hasonlít.