3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
Amennyiben a normál vemhesség kizárható akkor valószínűleg álvemhesség. Orvosi ellátást igényel.
Kedves Kinga! Nincs feldagadva a hörcsöge feneke, ugyanis hím hörcsögről beszélhetünk, és az a "feldagadás" a heréje. Ők képesek visszahúzni a hasüregbe, ezért néha egyáltalán nem lehet, máskor viszont leplezhetetlenek. Az, hogy látszik-e, és hogy mennyire, függ a hőrméséklettől, a hangulatától, és hogy fenyegetve érzi-e magát az állat. Utóbbi esetben szinte teljesen láthatatlanok. Aggodalomra semmi ok, a hörcsög ebből a szempontból biztosan makk egészséges! Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Kedves Gazdi, Az advantix spot on nagyon jó legyek ellen, de az alábbi cikkben nagyon sok hasznos tanácsot talál: http://www.haziallat.hu/allati-trendi/homeopatia-kedvenceinknek/verszivo-legy-kutya-lo/3294/ A farok rágásával kapcsolatosan pedig: A farok kergetése, rágása, vagy a végtagok túlzott nyalása, rágása minden esetben egy un. pótcselekvés. Kezdetben csak mint nem kívánatos viselkedés jelentkezik, de amennyiben az okok nem szűnnek meg, akkor viselkedészavarrá, stereotypiai jellegű idegrendszeri zavarrá fokozódik. Maga a jelenség, a kényszermozgás (stereotypie, Compulsive Behavior Disorder, CBD ) a hiperaktivitásnak egy különleges, szélsőséges változata. Egy alapos állatorvosi vizsgálattal kideríthető, hogy az ok szervi problémára vezethető vissza (pl: bolhaekcéma: amikor a bolha nyálásra allergiás a kutya, ezért rághatja a farkát), vagy sem. Amennyiben ennek eredménye negatív, akkor a tartási körülményekből, esetleges idegrendszeri, pszichikai okokból ered a viselkedést kiváltó ok. Az állatorvosi vizsgálat és laboreredmények utáni helyszíni megfigyelés után lehet egy hatékony kezelési stratégiát (tartási körülmények megváltoztatása, étrendváltoztatás, gyógyszeres kezelés, Bach-virág terápia, stb.) megállapítani.
Kedves Érdeklődő! Több készítmény is van a piacon, mindegyik kiszerelésen rajta van, hogy kilónként menniyt kell rakni a kutyára. A spot on a legegyszerűbb. Természetesen úgy is kérheti az állapatikűában, hogy csivavára kéri, és akkor olyat adnak, ami optimális a kutyájának.
- Igen a második cica előéleténk traumája és talán a szocializáltsági szintje okozza a jelenlegi helyzetet. A közös etetések, jutalomfalatok és ha Ön próbálja őket játékkal motiválni, egy idő után meghozza a várt eredményt. - A TEO- t próbálnia kell egy kicsit visszafogni, a másikat bátorítani. - A félős macskának Bach-virágterápiát tudok javasolni.