3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
Ha ilyen régóta húzódik ez a dolog, ideje lenne egy vér labort és egy bélsár mikrobiológiai és parazitológiai vizsgálatot csináltatni. Amennyiben ezek a vizsgálatok negatív eredményt adnának,lehetőség van a bélből való biopsziás mintavételre is, ami pontos diagnózist ad, ha a belek megbetegedése okozza a tüneteket.
Mindenképpen megérne egy állatorvosi vizsgálatot hogy a duzzanatot mi okozza. Lehet vérömleny, tályog de daganat is. Ha megtörténik a duzzanat okának megállapítása akkor a gyógyíthatóság is kiderül.
Érdemes az egész akváriumot áttakarítani (a dekorációkat pedig kihagyni az újonan telepített akváriumból egyelőre!), és újratelepíteni. Egyelőre csak ezt az egy lehetséges okot tudom gyanítani, ugyanis az Ön által tartott halak nem tartoznak a "kényes fajok" közé. Az akváriumban a vizet érdemes hetente egyszer cserélni. A forralás sokkal jobb megoldás, mint a víztisztító tabletták adagolása a csapvízhez (mint pl. a kristályvíz tabletta). Egyéb hasznos infó: A díszhalak többsége trópusi eredetű, ezért a hőmérséklet mint környezeti tényező nagyon fontos a számukra. A levegőztető kikapcsolása is problémát jelent, hiszen éjjel az akvárium növényei nem termelnek oxigént, sőt oxigént vonnak el a halak elől. Ezek a nem megfelelő tartási körülmények sajnos oda vezethetnek, hogy az akváriumben élő halak ellenálóképessége legyengül, fogékonnyá válnak a különféle betegségekre. Úgy gondolom, ezen stresszorok kiküszöbölésével javítani lehet a helyzeten, de fontos lenne tudni azt is, hogy milyen kórok áll a halak pusztulása mögött. Ehhez vizsgálat szükséges. Azt tanácsolom, hogy vedd fel a kapcsolatot dr. Baska Ferenc állatorvossal, aki a legkiválóbb szakember ebben a tudományágban. Elérhetősége: fbaska@univet.hu és www.baska.doctor.hu.
Szia! Hízó tápot a takarmány gyártóktól lehet beszerezni, mert állatboltban nem találhatóak meg - legalább is remélem- mert hobbi nyulaknak nem jók ezek a takarmányok. Mit ért ez alatt hogy nem akarnak hízni, mennyit gyarapodnak hetente?
Kedves Gazdi! Így, látatlanban nem tudom megítélni, hogy a kollégám helyes dózist javasolt-e, de a nyugtatószerek hatása elnyújtott lehet. Ha aggasztó a kutya állapota, jelentkezzenek vele állatorvosuknál! Üdvözlettel, Dr. Puskás Gábor