3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
Kedves Ágnes! A fehér foltok valószínüsíthetően vitaminhiány, de nem lehet Teljesen egyértelműen kijelenteni, nem 100%-ig teljesen tisztázott de valószínű! A teknőst sós vízbe kell fürdetni 1:100-as oldatban. A fehér foltokat patikai alkohollal ecsetelje le. Ezeken kívül jobban kell vitaminozni és javaslom egy nagyobb vitamin-injekció beadását illetve egy nagyobb dózisban D3-vitamint adni neki. Vitaminhiányos teknős
Üdvözlöm! Sajnos nem minden esetben viselkednek egyformán a papagájok, így recept nincs rá, hogy hogyan lehet kiszoktatni. Az lenne számára a megfelelő, ha minél nagyobb mozgás teret használ, repked. Kintre meg lehet próbálni esetleg fürtös kölest felakasztani az ajtajához, vagy almaszeletkét, illetve ott beszélgetni hozzá nyitott ajtónál, hátha valamilyen inger eléri nála azt, hogy felbátorodjon és elhagyja a megszokott lakhelyét. A nagyobb papagájoknál rendszeresen tapasztalható, hogy a kalitkás és szobai tartásból eredően eleinte nem használják ki a nekik felkínált teret, azaz pl. a külső és belső röpdét, de egy idő után azért felfedezik a lehetőségeiket. Érdemes tovább próbálkozni az óvatos kivevéssel, de ha túl nagy stressz éri, akkor az eddigi helyét is veszélyesnek fogja érezni. Sok sikert és örömöt a madártartáshoz és bízom benne, hogy előbb-utóbb rászánja magát a kis papagáj, hogy felfedezze a kalitkán kívüli világot. Ráczné Csóti Tímea Hobbiállat- tenyésztő Papagájok: gondozási 1x1 Rács mögött, avagy hogyan ne tartsunk otthon hullámos papagájt!
A sípoló légzést a légutak szűkülete okozza, ami lehet átmeneti vagy tartós. Itt nyilván csak átmeneti szűkület van, de hogy hol, azt innen a távolból nem tudom megmondani. Ha a pontos helyére kíváncsi akkor vigye el állatorvoshoz. Ha egyébként nem okoz általános tüneteket akkor ez nem feltétlenül szükséges. Macska sípolva veszi a levegőt...
Ha nem szeretné tenyészteni akkor mindenképpen javasolt az ivartalanítás a később esetleg előforduló méhgyulladás vagy emlődaganat kialakulásának megelőzése miatt. Olvass tovább! Az ivartalanított kutyák tovább élnek A kutya ivartalanítása: mikor, és miért kell túlesni rajta?
Vagy fél valamitől vagy tüzelő szukák érez. Ha nem szűnik ez a probléma,azért vizsgáltassa meg állatorvossal!