3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
Egy tartósan fennálló hasmenésnek számtalan oka lehet. A szóba jöhető lehetőségeket egyenként végig kell nézni, ki kell zárni, vagy meg kell próbálni bizonyítani. Ez persze nem egyszerű folyamat, és sajnos nem is olcsó, de az ok megtalálása nélkül ne várjanak eredményt. Azt javaslom, sürgősen keressenek egy olyan állatorvosi rendelőt, ahol meg vannak a feltételek a kivizsgálásra, tudnak mintákat venni, vizsgálatokat elvégezni. Megfelelő hozzáállással előbb-utóbb biztosan meg fogják találni a baj okát.
Ha oly módon akadályozzuk madaraink szaporodását, hogy nem veszünk tudomást a természetes folyamatok bekövetkeztéről, az könnyen az egészségük rovására mehet. Amennyiben megfelelő mennyiségű ásványianyag és vitaminkiegészítést kapnak, akkor sokkal ritkábban jelentkezik tojásképzési, visszatartási zavar. A tojó hasfalát kitapintva dudort észlel, akkor biztos lehet benne, hogy a tojás(ok) bizony bennszorult. Kloákába csepegtetett paraffinolaj, masszirozás elősegítheti a világrajövetelét. Végső esetben számításba jöhet a tojás összeroppantása is, de ennek veszélye, hogy a visszamaradt részek fertőzést okozhatnak. Legjobb lenne állatorvost felkeresni a szakszerű vizsgálat, tojáseltávolítás céljából.
A macska-leukózis és a macska-AIDS vírus-fertőzés vérvételből egyértelműen kimutatható. A bőrprobléma leírása azonban nem elegendő a diagnózishoz. Javasolt lenne mintát venni az elváltozásból (bakter- és gombatenyésztés, bőrkaparék).
Kedves Katalin! Az írásából látszik a kutyájának sokkal több odafigyelésre van szüksége, hogy ne történhessen baj. A fokhagymás féregtelenítést honnan veszi? :-(
Kedves Renáta! A kullancsok súlyos betegségek kórokozóit terjeszthetik, így minél hamarabb indokolt felkeresnie állatorvosát! Figyelje meg, hogy a kutyus vizelete a megszokott színű-e, vagy valamilyen elváltozás tapasztalható és erről informálja állatorvosát a vizitkor. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő