3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
Kezelhetetlen kutya nincs, csak neveletlen. Semmi különös nincs abban, ha egy Golden Retriver domináns vagy rámenősebb, határozott karakterűbb mint egy puli. Az a baj, hogy nincs kivételezés !!! Ami hiányzik azt úgy hívjuk: falkán belüli hierarchikus rangsor ! Ezt a kutyák embertársák (falkavezér!) kell tudnia megértetni és közölnie a kutyákkal (falkatagokkal!) Az állatorvos barátja nem ért a kutyák viselkedéséhez ! Jóóó az egyetemen nem tanulta meg, de azért szakkönyvek vannak, a TV -ben meg Victoria Stillwel és Cesar Millan műsorai. Ajánlom figyelmükbe a www.szuperkutya.hu e-bookot.
Valószínüleg megfázott. Csinálj neki magasabb hőmérsékletet, pl napozólámpa, akváriumfűtő. Ha nyitott a medencéje megfázhat egy szellőztetéskor is, a hüllők rosszul viselik a hírtelen hőmérsékletváltozást.
A kézhezszoktatás egyedültartott madár esetében eredményesebb,mint a madárpár esetén. A szelídítéshez legjobb a fürtöskölessel való "elcsábítás", ami a kalit rácsába fűzve a kirepülés utáni visszacsalogatáshoz is hatékonyan működik. A játékokra nem igazán van szükségük. Legyen mozgási, repülési lehetőség, rágcsálható ágacskák, hinta. A színes festékekkel kezelt fajátékok lehet, hogy a gazdi szemének kedvesek, de alkalmazásuk általában többet árt, mint használ. Ha a későbbi májproblémákat meg szeretné előzni, akkor a mézesrudacskákat, karikákat és más nagy energiatartalmú, esetleg mesterséges színezékeket, tartósítószerekkel konzervált eleségeket kerülje, vagy csak minimális mennyiségben etesse.
A leírt duzzanat lehet daganat vagy tályog. Előbbi esteben puha, hullámzó tapintatú, ennyel telt, utóbbi esetben tömött a tapintása. A bőr elszíneződése helyi keringési zavar következménye. A bőr körülíran elhalhat, ekkor a tályogból genny ürül. Ilyen esetben betadinnal lehet fertőtleníteni és akkor meg is gyógyulhat. A daganatok eltávolítása mindenképpen orvosi feladat.
Vissza kéne vinnie állatorvosához, vagy az SZIE Állatorvosi Karának egzotikus szakrendelésére, az ultrahang lelettel együtt, ahol eldöntik a további teendőket. A leírás alapján valószínűleg hyperadrenocorticizmusban szenved az állat. A mellékveséje megnagyobbodott és túlzott hormontermelést végez, melynek következtében a leírt tünetek alakulnak ki. A volt hímekben a prosztata megnagyobbodás miatti húgycsőelzáródás is létrejöhet. Ezért erőlködik valószínűleg. Az állapot életveszélyessé válhat. A betegségnek elsősorban műtéti megoldása van, ami nagy precizitást igényel. (mellékvese eltávolítása), esetenként gyógyszeres kezeléssel is lehet segíteni a betegen( hormonális beavatkozás). Az eset sürgős!