3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
Ha az anya állatnak továbbra nincs teje, akkor 3 lehetőség marad: a kölykök mesterséges tejjel történő táplálása, cumiztatása a kölyköket meg lehet próbálni egy másik kb. ugyan abban az időben szült kutyával neveltetni a kölyköket egy az álvemhességnek olyan fokára jutott másik szuka is tudja szoptatni, amelyiknek beindult a tejtermelődése A kölykök 'sírhatnak' azért is mert: nem megfelelő a hőmérsékletáj a hasuk mert a mesterséges tápot valamilyen okból nem jól emésztik (minden cumiztatás után masszírozni kell a hasukat, ha az anya kutya ezt nem teszi meg) valamilyen betegségük, szervi bajuk van Üdvözlettel: Stefan Siman - okl. állat-terapeuta, kutyatréner
Tisztelt Kérdező! A tablettás fogamzásgátlók cicánál sokkal kevésbé biztonságosak, mint az embernél, és jóval több mellékhatásuk van. A tabletta beadása sem egyszerű. Emiatt egyáltalán nem javaslom. Ha mindenképpen ehhez a megoldáshoz ragaszkodik, az ivarérést követően már alkalmazhatja. Ha a tüzeléskor kezdi el adagolni, akkor naponta egy tablettát, a tüzelés elmúltával heti 1 tablettát kell általában adni, de ez a cica súlyától függően változhat. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Tisztelt Kérdező! Az ivarérés általában 6-9 hónapos korban következik be, de egyes fajtáknál előfordul, hogy csak 1 éves korban ivarzanak először. Tehát ezt követően már adható a fogamzásgátló, így az Ön által említett szer is. Ezeket a szereket valóban alkalmazhatjuk arra, hogy a tüzelést elhalasszuk, esetleg kihagyjunk egyet, de nem szerencsés folyamatosan alkalmazni, vagyis ivartalanítás helyett nem alkalmazhatók. Tartós, tehát éveken át történő szedés esetén rendszerint petefészek ciszták, keletkeznek vagy méhgyulladás alakul ki, amelynek műtéti ellátása jóval költségesebb, mint egy normál ivartalanításé. A tabletta beadása macskának külön "tudomány". Gyakran nem eszik meg az ételbe rejtett tablettát, vagy kiköpik. Ha nem eszik meg a teljes adagot, nem tudhatjuk, hogy elég gyógyszert fogyasztott-e el. Ezért ezt én nem szoktam ajánlani. Ugyanakkor a tablettát nehéz elég mélyen a cica szájába tenni úgy, hogy azt lenyelje, de közben ne harapja meg a kezünket. Tehát nyugodtan adható a tabletta, ha biztosak vagyunk abban, hogy a cica elfogyasztja. Viszont csak akkor alkalmazza, ha csak egy ciklust akar alom nélkül megúszni. Ellenkező esetben a műtétet javaslom. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán . Állategészségház, Vértesszőlős
Meg kell röntgeneztetni.
Kedves Andrea! A probléma súlyos is lehet, surgősen keressen fel egy àllatorvost. Dr. Puskás Gábor