3151. Ragadozók: a prérifarkas vagy kojot (Canis latrans)
A prérifarkas a kutyafélék családjába tartozó faj. A prérifarkas méretben és alakban megegyezik a középméretű collie kutyáéval, de a prérifarkas farka kerek és bozontos.
A prérifarkas a kutyafélék családjába tartozó faj. A prérifarkas méretben és alakban megegyezik a középméretű collie kutyáéval, de a prérifarkas farka kerek és bozontos.
Az év utolsó kiállítását láthattuk múlt hétvégén a Hungexpón. Aki különlegességre vágyott, az meg is kapta, a 3500 nevezett kutya közül mindenki megtalálta kedvencét.
Ha fontolgatod a juhtenyésztést, fontos ismerned a különböző juhfajtákat és ezek főbb jellemzőit. Ha úgy döntesz, hogy juhtenyésztéssel szeretnél foglalkozni, számos fajtából választhatsz, hiszen különböző méretű, színű és szőrzetű birkaváltozatok állnak rendelkezésedre.
Mindannyian azt szeretnénk hinni, hogy a szívtelen emberek azok akik megmérgezik a macskákat és más állatokat, nem tudjuk, hogy legtöbb esetben a háziállat tulajdonosok véletlenségből mérgezik meg a saját állataikat.
Képzeld el, hogy nem kell többet a macskaalom takarítással foglalkoznod és minden nap tiszta, higiénikus lesz cicusod illemhelye, és még a kedvenced is imádni fogja. Van ilyen, már megmutattuk, most lássuk a használók véleményeit!
Kedves Hörcsög Gazdi! Két dolog miatt tüsszöghet a hörcsög. Először vizsgálják meg a forgácsot, hogy nem túl poros-e, mert lehet allergia. Ha van rá esély, hogy megfázott, akkor oregánóból és kamillából (1-1 enyhén púpos teáskanálnyit) 1 deci vízzel leforrázzuk. Ezt adjuk 2-3 napon keresztül, ha erősebb a megfázás maximum egy hétig, utána 1 hét szünet. Ezt a teát csak estére adjuk, ilyenkor aktívak és többet isznak, viszont, ha folyamatosan ezt kapnák, nagyon leterhelné a májukat. Remélem sikerrel járnak és kinyomozzák a problémát. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Kedves Norbert! Adjon a kutyusnak Spongia CH5-öt napi 3x, max. 10 napon át. Ha nincs erre sem javulás, mindenképpen javasolnék egy részletes kivizsgálást a kutyus gyógyulása érdekében. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.
A kutyájuknak minden valószínűség szerint ún. panosztitisz nevű betegsége (állapota) van, ami ebben az életkorban és testméretben az egyik leggyakoribb probléma. A panosztitisz lényege, hogy a csontozat külső fejlődése gyorsabb, mint a belső szerkezet kialakulása. Emiatt egy gyulladásos állapot alakul ki a csontokban, ami fájdalomérzettel jár, és ezért a kutya majdnem mindig sántít valamelyik lábára (jellemző a vándorló sántítás, mert hol egyik, hol a másik lábára látják sántítani). A probléma legfőbb oka a túl jó tartás, a rendkívül jó táplálélok etetése, ami miatt gyors a növekedés. A kálcium adása ezen önmagában nem segít, a kezelésnél mindig fontos feladat az energia bevitel csökkentése, a túlzott energhia és fehérje bevitel visszaszorítása is. A probléma a legtöbb kutyában elég hamar önmagától megszűnik, a csontozat "utoléri önmagát" és rendeződik az állapotuk. Néha egyes betegek azonban komolyabb kezelésre szorulhatnak. Fontos a kezelő állatorvossal való szoros és folyamatos kapcsolattartás, konzultáció.
Ha a madarak idősebbek, legalább 6-8 évesek, akkor a szaru megvastagodása a koruk miatt is bekövetkezhet. Az élősködők elleni cseppek általában beváltak, de hatásukat befolyásolhatja tárolás, szavatossági idő, nem megfelelő adagolás is. Ha ivermetin spot on light készítményt használ, úgy 1-1 cseppet elkenhet a madarak viaszbőrén(a töményebb kiszerelésből 1 csepp fültisztító pálca vattájára és csak egy töredékével kell bevonni a csőr feletti bőrréteget). A megvastagodott bőrréteg puhítására alkalmas lehet egy csepp paraffinolaj is, mely filmréteget alkotva befojtja az esetleges élősködőket is. Ha eredményesnek tűnik a kezelés, úgy szüksége esetén ismételhető a teljes regenerálódásig. Az esetleges túladagolásokat kerülje!
Sajnos ebben a kérdésben így a távolból biztosan nem lehet segíteni, de még értelmes tánácsot adni sem. Tudni kellene ehhez sok mindent, leginkább azt, hogy valójában mik is ezek a csomók amik "kidurrantak"? És az se mindegy, hogy tud járni a kiskutya, mennyire tudja használni a hátsó lábait. Elképzelhető, hogy van valami fejlődési rendellenessége is, vagy a szülés közben sérült (nyomódott) meg a lába vagy a gerince. Nem tudom, hol van a közelükben kisállatos rendelő, de a helyi állatorvos kihívása helyett jobb lenne elvinni oda, és igen alaposan megnézetni. Aztán lehetne dönteni a sorsáról.