3151. Ragadozók: a prérifarkas vagy kojot (Canis latrans)
A prérifarkas a kutyafélék családjába tartozó faj. A prérifarkas méretben és alakban megegyezik a középméretű collie kutyáéval, de a prérifarkas farka kerek és bozontos.
A prérifarkas a kutyafélék családjába tartozó faj. A prérifarkas méretben és alakban megegyezik a középméretű collie kutyáéval, de a prérifarkas farka kerek és bozontos.
Az év utolsó kiállítását láthattuk múlt hétvégén a Hungexpón. Aki különlegességre vágyott, az meg is kapta, a 3500 nevezett kutya közül mindenki megtalálta kedvencét.
Ha fontolgatod a juhtenyésztést, fontos ismerned a különböző juhfajtákat és ezek főbb jellemzőit. Ha úgy döntesz, hogy juhtenyésztéssel szeretnél foglalkozni, számos fajtából választhatsz, hiszen különböző méretű, színű és szőrzetű birkaváltozatok állnak rendelkezésedre.
Mindannyian azt szeretnénk hinni, hogy a szívtelen emberek azok akik megmérgezik a macskákat és más állatokat, nem tudjuk, hogy legtöbb esetben a háziállat tulajdonosok véletlenségből mérgezik meg a saját állataikat.
Képzeld el, hogy nem kell többet a macskaalom takarítással foglalkoznod és minden nap tiszta, higiénikus lesz cicusod illemhelye, és még a kedvenced is imádni fogja. Van ilyen, már megmutattuk, most lássuk a használók véleményeit!
Szerintem aggodalomra semmi ok, hisz a teknőc jól van, élénk, eszik, stb. Ahogy írta, az elhelyezése és táplálása is tökéletesnek tűnik. Valószínűleg saját szervezete "parancsára" valamiféle hiányt pótol így (például vitaminhiányt, ha mindig fagyasztott halat eszik?).
Az ivarérés van, amikor csak 1-1 1/2 éves korban következik be. A szezon januártól szeptemberig tart, és még van ideje szerintem. Egyébként van lehetőség a gyógyszeres ivarzásindukcióra is.
A leírtak alapján tályognak tűnik a duzzanat (esetleg daganat vagy más). Ezért van, hogy időnként kifakad, lelappad, majd újra feltelik. Azt javasolnám, hogy mutassák meg állatorvosnak és ha tényleg tályogról van szó, akkor annak megnyitásával és öblögetésével, valamint gyógyszeres kezeléssel lehetne segíteni a hörin.
Érdemes lenne olyan helyre tenni őket, ahol természetes fényt is kapnak (ez jobb lenne, mint a neon), hisz ők nem vakondokok. Az egészségük szempontjából sem lényegtelen a dolog (például D-vitamin!) és a "jólétüket" is pozitívan befolyásolná egy kis napfény időnként.
Madaraknál szinte minden betegség az Ön által leírtakhoz hasonló tünetekkel jár. A gubbasztás, a borzolt tollazat, a kedvetlenség és viselkedésének megváltozása mind valamiféle betegségre utalhat. Azt, hogy pontosan miféle betegségre, azt csak egy állatorvosi vizsgálattal lehetne esetleg eldönteni. Az mindenesetre jó jel, hogy eszik és iszik, de ettől fügetlenül javasolnék egy látogatást egy állatorvosi rendelőben.