3151. Ragadozók: a prérifarkas vagy kojot (Canis latrans)
A prérifarkas a kutyafélék családjába tartozó faj. A prérifarkas méretben és alakban megegyezik a középméretű collie kutyáéval, de a prérifarkas farka kerek és bozontos.
A prérifarkas a kutyafélék családjába tartozó faj. A prérifarkas méretben és alakban megegyezik a középméretű collie kutyáéval, de a prérifarkas farka kerek és bozontos.
Az év utolsó kiállítását láthattuk múlt hétvégén a Hungexpón. Aki különlegességre vágyott, az meg is kapta, a 3500 nevezett kutya közül mindenki megtalálta kedvencét.
Ha fontolgatod a juhtenyésztést, fontos ismerned a különböző juhfajtákat és ezek főbb jellemzőit. Ha úgy döntesz, hogy juhtenyésztéssel szeretnél foglalkozni, számos fajtából választhatsz, hiszen különböző méretű, színű és szőrzetű birkaváltozatok állnak rendelkezésedre.
Mindannyian azt szeretnénk hinni, hogy a szívtelen emberek azok akik megmérgezik a macskákat és más állatokat, nem tudjuk, hogy legtöbb esetben a háziállat tulajdonosok véletlenségből mérgezik meg a saját állataikat.
Képzeld el, hogy nem kell többet a macskaalom takarítással foglalkoznod és minden nap tiszta, higiénikus lesz cicusod illemhelye, és még a kedvenced is imádni fogja. Van ilyen, már megmutattuk, most lássuk a használók véleményeit!
Kedves Anita! Ahogy az embereknek, a kutyáknak is először a tejfogai nőnek ki. A fogváltás a 4. hónap vége felé kezdődik, tehát teljesen normális jelenségről van szó az Ön kutyája esetében is.
Kedves Meske! Otthon tartott díszmadarak esetén viszonylag gyakran találkozunk állatorvosi beavatkozást igénylő problémákkal. Az, hogy jó általános állapotban vannak a madarak, mindenképp megnyugtató, érdemes lenne azonban felkeresni a közelben egy díszmadarakkal foglalkozó szakembert a konkrét probléma orvoslása érdekében. Lábvégbetegségek kórokaként legtöbbször a nem megfelelő táplálék okozta hiánybetegségek, a tartási körülmények illetve különböző élősködők fordulnak elő. Manapság igen korszerű készítmények állnak rendelkezésre, a kezelésről minden esetben állatorvosával együtt döntsenek. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor.
Kedves Anita! A sérülés elfertőződhetett, ezért a nyuszit haladéktalanul vigyék állatorvoshoz! A sebnyalogatás ellen védőgallért szoktak tenni az állatokra, az állatorvos ebben is tud segíteni.
A szoptatás megszűnését követően az elapasztás rövidebb-hosszabb idő után bekövetkezik. Hogy ez mennyi időt vesz igénybe, és problémamentesen lezajlik-e, ez egyedi, és több tényező függvénye. Ezért a legjobb lenne, ha az állat érdekében mielőbb felkeresnék a kezelő állatorvost, aki a vizsgálatot követően megfelelő kórjelzést és terápiás javaslatot is fog adni.
Kedves Melinda! Próbálja őket keleti vagy északi fekvésű, árnyékosabb, hűvösebb szobában elhelyezni és sose érje se őket, se a ketrecüket huzamosabb ideig a tűző nap. Használhat ventillátort is a szobájukban (legjobb lenne a légkondicionáló, de ez sok helyen sajnos nem megoldható). Ügyeljen arra, hogy a ventillátor NE közvetlenül rájuk fújja a hideg levegőt, és legyen búvóhelyük, takarójuk, ami alá el tudnak bújni, ha esetleg fáznának. Vigyázzon, hogy az állat ne érje el a ventillátort, és mivel nyaranta sokat szellőztetünk, ajtó-ablak nyitva lehet, ezért fokozottabban ügyeljen a szökésveszély miatt. A ketrecükbe tehet hideg vizes rongyot is, ha melegük van, akkor hűthetik magukat azzal, ahogy alá vagy belebújnak.