3161. Karácsonyi állatok
A karácsonyi hagyományokban igen fontos szerep jut az állatoknak is. Karácsonykor, minden év december 25-én, Jézus születését ünnepeljük.
A karácsonyi hagyományokban igen fontos szerep jut az állatoknak is. Karácsonykor, minden év december 25-én, Jézus születését ünnepeljük.
Legtöbb állampolgárt fájdalmasan érinti a gazdasági válság. Szakértők arra figyelmeztetnek, hogy a helyzet még rosszabbra fog fordulni, mielőtt javulni kezdene
A háziállatok nagyon fontosak az ember számára, ehhez nem fér kétség. A tanulmányok kimutatták, hogy általában a háziállattal rendelkező emberek tovább élnek és boldogabbak mint azok, akiknek nincs háziállatuk.
Számtalan olyan karácsonyi édesség létezik, amely négylábú kedvenceidre ártalmas, sőt, akár halálos is lehet. Melyek azok a finomságok, amelyeket nyugodtan megoszthatsz kutyusaiddal, cicáiddal az Ünnepek alatt?
A csíz (Carduelis spinus) a madarak osztályába, a verébalakúak (Passaeriformes) rendjébe, és a pintyfélék (Frinfillidae) családjába tartozó madárfaj. Gyakori Európában és Ázsiában is, emiatt még eurázsiai csíz néven is emlegetik.
A petefészek felelős az ösztrogén termelésért, hiszen az ösztrogén magyar neve: tüszőhormon, tehát a petefészek tüszői termelik. Így értelemszerűen a petefészek-eltávolítás elegendő, nem fog többé bagzani a cicus.
Az, hogy később kelt ki, még normálisnak tekinthető. Ennek a pár napnak megfelelő "lemaradás" is normális jelenség. Ha ennél nagyobb mértékű a lemaradás (a tollak, testméret, stb. fejlődésében), akkor lehet, hogy valamiféle veleszületett betegség okozza a problémát. Ez kelésgyenge madaraknál (később kel, mert gyenge és ezért nem tudja feltörni a tojáshéjat, éppen ezért nem is szoktak segíteni rajtuk) gyakori és ez fordítva is igaz! Meg lehet próbálni több táplálékhoz juttatni, vagyis mesterségesen táplálni (például lágyeleséggel), eleségébe vitaminokat keverni, és így talán utoléri testvéreit a fejlődésben. A hím csipkedése normális jelenség (feltéve, ha nem véresre csipkedi a kicsiket). A frissen fejlődő tollakról szedegeti a száraz "tokanyagot".
Igen, meg lehet fürdetni, de csak zuhanyozva, tehát a hüvelyébe víz ne kerüljön.
A leírtak alapján elég rossz állapotban lehet szegény. Elképzelhető, hogy tojását nem tudja lerakni (tojásretenció), de bármi más betegség is okozhatja a letargiáját. Szerintem mindenképpen állatorvosi vizsgálatra és segítségre lenne szükség (visszamaradt tojás eltávolítása, kalciumhiány kezelése, stb.).
Pontos diagnózist csak az elhullott nyulak kórboncolása alapján lehetne adni.