3161. Karácsonyi állatok
A karácsonyi hagyományokban igen fontos szerep jut az állatoknak is. Karácsonykor, minden év december 25-én, Jézus születését ünnepeljük.
A karácsonyi hagyományokban igen fontos szerep jut az állatoknak is. Karácsonykor, minden év december 25-én, Jézus születését ünnepeljük.
Legtöbb állampolgárt fájdalmasan érinti a gazdasági válság. Szakértők arra figyelmeztetnek, hogy a helyzet még rosszabbra fog fordulni, mielőtt javulni kezdene
A háziállatok nagyon fontosak az ember számára, ehhez nem fér kétség. A tanulmányok kimutatták, hogy általában a háziállattal rendelkező emberek tovább élnek és boldogabbak mint azok, akiknek nincs háziállatuk.
Számtalan olyan karácsonyi édesség létezik, amely négylábú kedvenceidre ártalmas, sőt, akár halálos is lehet. Melyek azok a finomságok, amelyeket nyugodtan megoszthatsz kutyusaiddal, cicáiddal az Ünnepek alatt?
A csíz (Carduelis spinus) a madarak osztályába, a verébalakúak (Passaeriformes) rendjébe, és a pintyfélék (Frinfillidae) családjába tartozó madárfaj. Gyakori Európában és Ázsiában is, emiatt még eurázsiai csíz néven is emlegetik.
Nem érinti a későbbi vemhességeket és tejelést, hogy most megtartja-e a kiscicákat vagy sem. Állarbaráti tanácsom, hogy legközelebb előzze meg a nem kívánt vemhességet, semhogy újszülötteket altattasson el.
Kicsit korainak tűnik nekem, hogy 9 hónapos, családi kedvencként magukhoz vett kiskutyája szaporításán gondolkodik. Egyrészt azért, mert még nagyon fiatal és hasonló dolog lehet az, ha 5 éves kislányunkat férjhez akarnánk már adni. Másrészt a kiskutyavállalás (egy alom átlagban 5-6 kutya, de lehet akár 10 is) egy nagyon komoly és körültekintő előkészítést igénylő dolog. Már elmúlt az az idő, amikor uk-mukk, udvarban megszületik 10-12 kölyök és mind utcára kerül, ahogy felnő. Az odaajándékozott kutyák legtöbbje utcán vagy menhelyen köt ki, mivel nem adtak érte pénzt, nem értékeli őket sok ember. Sajnos mi emberek ilyenek vagyunk. Tisztelet a kivételnek! Aki akár egy kutyát is tenyésztett az élete során, a tenyésztett kutyájáért egészen a kutya élete végig felelős. Még akkor is, ha nem nála van a kutya. Ennek tükrében gondolja meg nagyon alaposan, és a döntés előtt konzultáljon sokat tenyésztőkkel. Végül is az "egykutyás"-ból lesz a tenyésztő.
Igaz a hír a tablettáról, Ovaridnak hívják. Az ára kb. 1100 Ft/8 darab. A szedése az aktuális ivari ciklustól függ, az állatpatikában, ahol beszerezhető, tájékoztatnak a szedés módjáról is (de általában tényleg egyszer kell adni hetente). Ritkán méhgyulladás lehet a következnénye, ezért túl hosszú ideig (évekig) nem jó adni.
Általában ebben a korban már szobatiszták a kutyusok. A bepisilése nem szándékos, félelmében teszi és ezt nem is tudja kontrolálni. Általában veleszületett idegrendszeri probléma. Ilyen esetben jobb, ha nem nyúlnak hozzá, nem erőltetik a kontaktust. Mindig várják meg, míg a kutya keresi a kapcsolatot valamelyik családtaggal. Minél nagyobb jelentőséget tulajdonítanak a történteknek, a kutya annál inkább visszavonul. Ha békén hagyják, akkor lassan megnyugszik, és idővel kinövi, ha nem is teljesen. Sétáltatás alkalmával, ha dolgát elvégezte, akkor érdemes mindig megdicsérni. Ezzel is megerősítik a helyes magatartást.
Szerintem ha teljesen elzárják a mamitól, akkor biztosan elkezdi enni a cicatejpótlót, de még a cicatápot is!