3161. Karácsonyi állatok
A karácsonyi hagyományokban igen fontos szerep jut az állatoknak is. Karácsonykor, minden év december 25-én, Jézus születését ünnepeljük.
A karácsonyi hagyományokban igen fontos szerep jut az állatoknak is. Karácsonykor, minden év december 25-én, Jézus születését ünnepeljük.
Legtöbb állampolgárt fájdalmasan érinti a gazdasági válság. Szakértők arra figyelmeztetnek, hogy a helyzet még rosszabbra fog fordulni, mielőtt javulni kezdene
A háziállatok nagyon fontosak az ember számára, ehhez nem fér kétség. A tanulmányok kimutatták, hogy általában a háziállattal rendelkező emberek tovább élnek és boldogabbak mint azok, akiknek nincs háziállatuk.
Számtalan olyan karácsonyi édesség létezik, amely négylábú kedvenceidre ártalmas, sőt, akár halálos is lehet. Melyek azok a finomságok, amelyeket nyugodtan megoszthatsz kutyusaiddal, cicáiddal az Ünnepek alatt?
A csíz (Carduelis spinus) a madarak osztályába, a verébalakúak (Passaeriformes) rendjébe, és a pintyfélék (Frinfillidae) családjába tartozó madárfaj. Gyakori Európában és Ázsiában is, emiatt még eurázsiai csíz néven is emlegetik.
Kedves Lucy! Meg tudom érteni szomorúságukat és tisztelem, hogy nehéz szívvel bár, de elfogadják a természet döntését. Mi mást is tehetnénk... Ami a lehetséges segítségeket illeti javaslom a roboráló szer adagolását, a májvédő szerek közül az ajurvedikus LIVJIVAN, a homeopátiás Carduus marianus, a Lycopodium, Chelidonium javasolható (mindhárom alcsony D6-os, vagy C5-ös potenciában naponta 2x). És ha már a kondicióromlás megkezdődik a méltóságteljes beteljesülés támogatására javaslom az Arsenicum album homeopátiás roboráló szert ugyancsak D6-os potenciában, naponta 2x, mindvégig. A Livjivan takarmányforgalmazóknál, a homeopátiás szerek humán patikákban recept nélkül beszerezhetők. Üdvözlettel: Dr. Mátray Árpád
Kérlek olvasd el az alábbi cikkeinket: Mikor kellene elkezdeni a szobatisztaságra való nevelést? Milyen gyakran vigyem ki a kutyát szobatisztaságra nevelés közben? Szobatisztaságra a kiskutyát is nevelni kell Hogyan neveljük szobatisztaságra a kölyökkutyát? Hogyan szoktassuk a kutyát szobatisztaságra?
Ebben a helyzetben nem a kaparásról kell leszoktatni, (nem is lehet!) ha nem valamit tenni az egyedülmaradási félelem és stressz kiváltó okai ellen. Tehát nem a kaparás cselekvést kell kezelni, ha nem a kutya egyeülmaradási-, szeparációs problémáját! A lehetőségek: • fajnak megfelelő tartási körülmények • szellemi és fizikai igények kielégítése • tanítás, szoktatás • interaktív kutyajáték • étel eldugása • Bach-virág terápia • deszenzibilizáló tréning
Vizsgáltassa meg a kutyát állatorvossal. Lehet,hogy csak bőrbetegségben szenved, ami fájdalmas, de gerinc megbetegedések is okozhatnak fokozott bőrérzékenységet. A bélsárrekedés okának kivizsgálása és megszüntetése is nagyon fontos. Így nem oldható meg ez a kérdés.
A seb környékét mossuk meg szappanos vízzel és öblítsük folyóvíz alatt. Ezután használjunk fertőtlenítő szert: antiszeptikus hintőport, jódot, jódtartalmú készítményt (pl.Betadine). Mint minden fertőzésveszélyes sérülésnél,ritkán, de szükség lehet tetanusz injekcióra. Fertőzés gyanúja esetén 24 órán belül forduljunk orvoshoz. ( A tetanuszbaktériumok a talajban élnek, így földes talajon tartva van nagyobb esélye a fertőzésnek.) A sebfertőződés tünetei: fájdalom, duzzanat, bőrpír és forróság a seb körül; gennyesedés; nyirokmirigy duzzadás hónaljban, nyakon, ágyékon.