3166. Sárgafülű ékszerteknős: mit kell tudni róla?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Ha állandóan azon vagyunk, hogy helyesen táplálkozzunk, a szőrös barátainkról sem kellene megfeledkeznünk. A legjobb döntés ha a szerves állateledelt választjuk. Ez a fajta étel biztosítja az állat számára szükséges tápanyagokat és az előállítási és szállítási folyamattal nem szennyezi a környezetet.
Amikor a bolygó megmentésén gondolkozunk, általában az esőerdők vagy az egzotikus állatok jutnak eszünkbe. De amire nem gondolunk, hogy valójában a saját hátsó kertünkben is van olyan állat, amelyiknek segítségre van szüksége!
Nemrégiben nagy riadalom ütött ki a biztonságos háziállat tápok miatt. Biztonsági okokból egyes gazdik saját maguk akarják elkészíteni a háziállataik ételét. Mások szerint ezt így sokkal egészségesebb. Az olyan háziállatoknak, amelyek allergiásak, az otthon készült étel életmentő lehet.
Milyen a jó macskajáték? Szerencsére nem feltétlenül drága és egyszer használatos. Otthon is könnyedén eszkábálhatunk cicánknak tuti játékokat! Csak pár kidobásra szánt alapanyag szükséges.
Ha nem szelíd a papagáj, talán éppen az lenne a logikus, hogy párt vesz mellé. Nem szükséges, hogy vele egykorú legyen, csak az összeszoktatás legyen problémamentes(a közös kalitba helyezés előtt érdemes külön ketrecbe, de egymás mellé tenni a madarakat). A papagájok a csőrüket, mint 3. lábukat használják, vagyis többségük szeret kapaszkodva közlekedni.
Gyakor hiba, hogy a tenyésztőtől elhozott kiscica hasmenéses, mert nem beszélték meg a tenyésztővel a kiscica korábbi táplálását. A hirtelen takarmányváltás, ami az elválasztással együtt járó stresszel hasmenést is okozhat. A pépesített nyers csirkenyak segíthet, ha ez sem hat, akkor bélsárvizsgálat is szóba jöhet.
Kedves Krisztina! Igen, nyugodtan kaphatja a szert, amit az előző válaszomban javasoltam. De, ha szívbeteg is a kutyus, akkor már a probléma kezelése jóval összetettebb feladat, és mindenképpen egyedi kezelést igényelne! Ilyen esetben igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos gyógymódban részesülhessen kis kedvence. Ehhez mindenképpen egy személyes találkozásra van szükség, amely alkalommal - a fizikális vizsgálat mellett - egy részletes beszélgetés is sor kerül a célból, hogy alaposan megismerjem a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Ezen információk segítségével fogom tudni kedvence számára egyedileg összeállítani a legmegfelelőbb komplex kezelést a mielőbbi gyógyulása érdekében. Gyorsíthatja a tünetek enyhülését, ha gyógynövényekkel ill. gyógytáplálékokkal is kiegészítjük a kezelést. Tartósabb (évekre kiható) javulást azonban csak egy komplex kúrával érhetünk el. dvözlettel: Andrea
Mennyi idősek most a kicsik? Ha már 21 naposak elmúltak, akkor már lehet őket mással is táplálni, mint tejjel. Ilyenkor már az anyjuk szénájából, tápjából, csipegetni fognak. Sajnos a piciknél van egy határpont- ez kb. 2-3 hetes kor körül van, amikor előfordulhat nagyobb számban az elhullás.:( Nagyon remélem megvan még a picike.
Igen, - a kutyát minden valószínűség szerint bántalmazták. Igen - a kutya félelmi agressziból reagál.. Alapfeltétel a falkarangsor, az engedelmesség - ami nélkül a kutya nem érheti el a kiegyensúllyozott állapotot. A részletes tanácsok és tippek: www.szuperKUTYA.hu valamint ajánlom figyelmébe a 4TAPPANCS "Félős és Agresszív kutyák" ismeretterjesztő e-learning oktatását.