3166. Sárgafülű ékszerteknős: mit kell tudni róla?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Ha állandóan azon vagyunk, hogy helyesen táplálkozzunk, a szőrös barátainkról sem kellene megfeledkeznünk. A legjobb döntés ha a szerves állateledelt választjuk. Ez a fajta étel biztosítja az állat számára szükséges tápanyagokat és az előállítási és szállítási folyamattal nem szennyezi a környezetet.
Amikor a bolygó megmentésén gondolkozunk, általában az esőerdők vagy az egzotikus állatok jutnak eszünkbe. De amire nem gondolunk, hogy valójában a saját hátsó kertünkben is van olyan állat, amelyiknek segítségre van szüksége!
Nemrégiben nagy riadalom ütött ki a biztonságos háziállat tápok miatt. Biztonsági okokból egyes gazdik saját maguk akarják elkészíteni a háziállataik ételét. Mások szerint ezt így sokkal egészségesebb. Az olyan háziállatoknak, amelyek allergiásak, az otthon készült étel életmentő lehet.
Milyen a jó macskajáték? Szerencsére nem feltétlenül drága és egyszer használatos. Otthon is könnyedén eszkábálhatunk cicánknak tuti játékokat! Csak pár kidobásra szánt alapanyag szükséges.
Kedves Gazdi! Hasi sebbel járó műtétek után védőgallért,vagy védőruhát kell használni, hogy a kutya ne tudja piszkálni a sebet, ezzel megelőzve a befertőzést. Ha a seb elfertőződik, nem tud meggyògyulni, az állatnak állandó fájdalmat okoz, ami bágyadtsághoz, agresszivitáshoz vezethet. Az Ön esetében valószínű ez játszódik le. Azonnali műtéti gallér felhelyezést és a seb szakszerű állatorvosi ellátását javaslom. Üdvözlettel, Dr. Puskás Gábor
Üdvözlöm! Az étvágytalansággal járó vitaminhiány csak injekciós vitaminkezeléssel lehet megkísérelni gyógykezelni. akár ez a baja a gekkónak, akár más, érdemes felkeresni egy hüllőkkel foglakozó állatorvost, hogy segíthessen. Ezekben az esetekben általában minél tovább várunk annál rosszabb esélyekkel indul az állat a gyógyulás felé. Üdv-Éva
Kedves Gazdi! Vigye állatorvoshoz! A füle: lehet atka vagy fülgyulladás! Az, hogy miért váladékozik az orra, sajnos látatlanban nem megálllípítható, mindeképpen vizsgálatot iényel!!
Kedves Gazdi! Lehet atka, vagy fülgyulladás, mindenképpen vizsgálatot igényel. Vigye állatorvoshoz! Kutyáknál gyakori, olykor hosszan tartó, nagyon kellemetlen fülbántalom a fülkagylóra vagy a fülszélre is átterjedő külsőhallójárat-gyulladás (otitis externa). Főképp a hosszúfülű kutyafajták vannak kiszolgáltatva mindenféle gyulladásnak a nyirkos, meleg fülüregben összegyűlő por, idegen testek, rovarok, toklászok, atkák, baktériumok, gombák és a felesleges fülzsír következményeként. A hosszú fülek, az esetlegesen legyengült állapot vagy a rossz fülhigiénia a helyi elhárító mechanizmus túlterheléséhez vezet. Azt sem szabad figyelmen kívül hagynunk, hogy a fül a test tehermentesítő, méregtelenítő, „szellőztető berendezése" is, és szükség esetén kiválasztó funkciót is átvehet. A fülfolyás (otorrhea) néha a máj- vagy veseelégtelenség vagy fennálló hólyagelégtelenség visszaszorításának a következménye. Minden esetben alaposan meg kell vizsgálni, hogy elsődleges fülbetegségről, vagy belsőszervi problémák következményeiről van-e szó.
Elképzelhető, hogy segít a dezinfekt, noha inkább élősködők szoktak hasonló tüneket okozni, amik parakillel kezelhetők. A kezelést követően az etetésére figyeljen mindenképp oda, bőséges táplálékot biztosítva a hal számára! A halaid kondícióját addig is sera fishtamin vitaminnal és fagyasztott táplálékkal tudod javítani.