3166. Sárgafülű ékszerteknős: mit kell tudni róla?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Ha állandóan azon vagyunk, hogy helyesen táplálkozzunk, a szőrös barátainkról sem kellene megfeledkeznünk. A legjobb döntés ha a szerves állateledelt választjuk. Ez a fajta étel biztosítja az állat számára szükséges tápanyagokat és az előállítási és szállítási folyamattal nem szennyezi a környezetet.
Amikor a bolygó megmentésén gondolkozunk, általában az esőerdők vagy az egzotikus állatok jutnak eszünkbe. De amire nem gondolunk, hogy valójában a saját hátsó kertünkben is van olyan állat, amelyiknek segítségre van szüksége!
Nemrégiben nagy riadalom ütött ki a biztonságos háziállat tápok miatt. Biztonsági okokból egyes gazdik saját maguk akarják elkészíteni a háziállataik ételét. Mások szerint ezt így sokkal egészségesebb. Az olyan háziállatoknak, amelyek allergiásak, az otthon készült étel életmentő lehet.
Milyen a jó macskajáték? Szerencsére nem feltétlenül drága és egyszer használatos. Otthon is könnyedén eszkábálhatunk cicánknak tuti játékokat! Csak pár kidobásra szánt alapanyag szükséges.
A Tükör iskolákon általában is nagyon jó és a témához értő szakemberek dolgoznak, a budapesti iskolákon pedig vannak Tükör terápiás szakemberek, akik az agresszív, illetve félős kutyák gyógyításával foglalkoznak. A probléma megoldható, de menjen el egy kutyaiskolába! Ráadásul ez esetben különösen fontos, hogy Tükör iskolába menjen, mert az ilyen eseteket sokszor rosszul kezelik más kutyaiskolákon. Egy dolgot nem írt, hogy mióta csinálja ezt a kutya, ha csak most kezdte, és nem folyamatos, akkor azért más a helyzet, most van a fogváltás, evéskor különösen érzékeny lehet egy-egy eb. A kutyák esetében a fogváltás 4-6 hónapos kor között zajlik. Ilyenkor a fogíny viszket, fáj, amit az állat intenzív rágással igyekszik csillapítani. Ebben az időszakban biztosítsunk a kutyánknak megfelelő rágcsálnivalót, hogy ne a bútorok lássák kárát a fogváltásnak. Nyugodtan adjunk neki borjú csontot, ez még nem olyan kemény mint a marha csontja, viszont a legtöbb esetben a kiskutya lelkesebben rágcsálja, mint az erre a célra árusított műanyag rágcsálnivalókat. Ha a kiskutyánk szájába olyan dolog kerülne, amit nem szeretnénk darabokban látni (távirányító, különféle vezetékek, bútordarabok…) határozottan szóljunk rá, vegyük el tőle, és cserébe adjuk oda neki a csontot, így hamar leszoktatható a nem kívánatos aprításról.
Kedves Gazdi! Nem szokott működni az extra tejtermelés kistestű kutyáknál, kiegészítő táplálásra van szükség! Vegyen tápszert a kicsiknek és etesse őket. Ezek a tejpótló tápszerek az anyakutya tejének összetételét nagymértékben megközelítik és annak pótlására szolgálnak. Általában por alakban kerülnek forgalomba, a csomagolásban kiskutyák számára készült gumi cumi (így nem kell szemcseppentőt alkalmazni) és a mennyiség kimérését szolgáló adagolókanál is található. A port 37 C-os vízhez kell keverni, ugyanis a táplálék legkedveltebb és legelfogadottabb hőmérséklete kb. ilyen. Mivel hétnapos korig általában 2-3 óránként adunk az oldatból, mindig frissen készítsük el a tejpótlót. A tápszerek összetételére jellemző, hogy a fent leírtak miatt laktózmentesek, de teljes értékűek (a fajspecifikus, fejlődéshez szükséges energia- és a beltartalom figyelembevételével), jól hasznosítható nyers fehérjét, nyers zsírt, A-, D- és E-vitamint is tartalmaznak. A mesterséges szoptatáskor a fej megfelelő, egyenes, kissé nyújtott tartására kell ügyelni. A cumisüveget csak olyan mértékben szabad megemelni, hogy levegő nyelésére ne kerülhessen sor. A folyadék túl gyors áramlása sem kívánatos, mivel az igen könnyen a légutakba és az orrnyílásba kerül, ami végül is félrenyelést, majd tüdőgyulladást és a kölykök elhullását okozza.
Kedves Gazdi! A szőrhullás (nem betegség, hanem tünet) hátterében többféle ok is lehet. Meg kéne próbálni kideríteni (vizsgálatokkal), hogy mi ez az ok. Amennyiben a vélt ok kezelésére adott szer nem hat, tovább kell vizsgálni az esetet. A foltokban történő szőrhullás hátterében pl. akár bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is lehet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. Ezért a vizsgálatért még akár messzebbre is érdmes elutazni vele, ha a lakóhelyük környékén nincs bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvos (a legtöbbször bolhákra lesznek allergiásak a kutyák (a bolha nyálára), kialakult allergiát pedig a bolhátlanítás nem szünteti meg, akkor is kell az állatorvosi segítség) Őt ajánljuk: www.vetlabor.hu További infó: http://www.kisallatdoki.hu/hirek/cikkek/borgyogyaszati-megbetegedesek
A tuja mérgező!! pl: Nyugati tuja (Thuja occidentalis) hatóanyag: izotujon, tujon Kutya mérgezéseinek tünetei és kezelése >> Milyen a kutyabarát kert? >> Én azért elvinném állatorvoshoz, a jelenlegi nyugalom, nem jelenti azt, hogy minden rendben van, ellenőriztetném a kutyust..
Kedves Eszter! Közel sem biztos, hogy vesebetegsége van, úgyhogy keressen fel egy állatorvos kollegát. Szükség lenne egy vérlabor és ultrahang vizsgálatra, hogy lássuk kell-e egyáltalán diétás táp, és ha igen milyen...