3166. Sárgafülű ékszerteknős: mit kell tudni róla?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Ha állandóan azon vagyunk, hogy helyesen táplálkozzunk, a szőrös barátainkról sem kellene megfeledkeznünk. A legjobb döntés ha a szerves állateledelt választjuk. Ez a fajta étel biztosítja az állat számára szükséges tápanyagokat és az előállítási és szállítási folyamattal nem szennyezi a környezetet.
Amikor a bolygó megmentésén gondolkozunk, általában az esőerdők vagy az egzotikus állatok jutnak eszünkbe. De amire nem gondolunk, hogy valójában a saját hátsó kertünkben is van olyan állat, amelyiknek segítségre van szüksége!
Nemrégiben nagy riadalom ütött ki a biztonságos háziállat tápok miatt. Biztonsági okokból egyes gazdik saját maguk akarják elkészíteni a háziállataik ételét. Mások szerint ezt így sokkal egészségesebb. Az olyan háziállatoknak, amelyek allergiásak, az otthon készült étel életmentő lehet.
Milyen a jó macskajáték? Szerencsére nem feltétlenül drága és egyszer használatos. Otthon is könnyedén eszkábálhatunk cicánknak tuti játékokat! Csak pár kidobásra szánt alapanyag szükséges.
Kedves érdeklődő, A Neptun Aquaplant & CO2 akváriumi növénytáp. Széndioxid táptabletta vízinövények részére. A növények kielégítő fejlődéséhez szükséges egyik alapvető tápanyag a széndioxid, amit ez a tabletta oldódása során juttat az akvárium vízébe. Emellett komplett makro- és mikroelem ellátást biztosít, valamint emelt vastartalmával megakadályozza a levelek elsárgulását. Hatóanyagai a vizet kissé lágyítják, savanyítják, ami a legtöbb növény számára kedvező. FIGYELEM!Kemény, lúgos vizet kedvelő halak (pl. afrikai sügérek) vizében nem használható!
Kedves Gazdi! Minél hamarabb ajánlott az ivartalanítás, mindkét kutyáé! Cikkek a atémában: Gyakori kérdések az ivartalanítással kapcsolatban >> A kutya ivartalanítása: mikor, és miért kell túlesni rajta? >> 10+1 tévhit - a kutyák ivartalanításáról >>
A történet felelőtlenségről szóló részét nem részletezem, feltételezem e nélkül is tisztában vannak vele. A madárka lába kisebb torzulás mellett, de remélhetőleg össze fog forrni. Ellenkező esetben a lábfejét is elveszti. Akár kisebb lábhibával, akár lábcsonkon, de valamilyen szinten biztos, hogy járni fog. A párbaállásban ez nem befolyásolja, de a párzás folyamatában lehet akadály. Most arra van szükség, hogy minél kevesebb felesleges kacat(hinta, csengő, tükör, stb.) legyen a kalitban, az etető, itató tálat a lehető legegyszerűbben meg tudja közelíteni. Minél kevesebbet zavarják, ne kerüljön például nyíló ajtó közelébe és más olyan dolog, háziállat sem lehet a környezetében, ami megijeszti és felrepülésre, menekülésre készteti. Legalább 2 hétig fokozottan kell ezekre figyelni. Ha az orvos nem adott gyulladáscsökkentő antibiotikumot, arra később szükség lehet, amennyiben pár nap után a duzzanat nem csökken, a lábfej-lábszár ödémásodna.
Kedves Gazdi! Például, hogy egy szilánk befúródott a nyálkahártyába, vagy megcsípte egy darázs, vagy gyulladás alakult ki ott. Mindesetre el kellene vinni egy állatorvoshoz. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! A 2. kutya nem mindig megoldás, sőt! -problémás kutyánál ronthat a helyzeten! Ami ajánlott: kutyák mielőbbi ivartalanítása falkarangsor felállítása, Ön legyen a falkavezér! >> két kutya egy háznál? olvassa el a cikket >> kutyaiskola, tükör módszer!!!! A Tükör iskolákon általában is nagyon jó és a témához értő szakemberek dolgoznak, a budapesti iskolákon pedig vannak Tükör terápiás szakemberek, akik az agresszív, illetve félős kutyák gyógyításával foglalkoznak. A probléma megoldható, de menjen el egy kutyaiskolába! Ráadásul ez esetben különösen fontos, hogy Tükör iskolába menjen, mert az ilyen eseteket sokszor rosszul kezelik más kutyaiskolákon.