3166. Sárgafülű ékszerteknős: mit kell tudni róla?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Ha állandóan azon vagyunk, hogy helyesen táplálkozzunk, a szőrös barátainkról sem kellene megfeledkeznünk. A legjobb döntés ha a szerves állateledelt választjuk. Ez a fajta étel biztosítja az állat számára szükséges tápanyagokat és az előállítási és szállítási folyamattal nem szennyezi a környezetet.
Amikor a bolygó megmentésén gondolkozunk, általában az esőerdők vagy az egzotikus állatok jutnak eszünkbe. De amire nem gondolunk, hogy valójában a saját hátsó kertünkben is van olyan állat, amelyiknek segítségre van szüksége!
Nemrégiben nagy riadalom ütött ki a biztonságos háziállat tápok miatt. Biztonsági okokból egyes gazdik saját maguk akarják elkészíteni a háziállataik ételét. Mások szerint ezt így sokkal egészségesebb. Az olyan háziállatoknak, amelyek allergiásak, az otthon készült étel életmentő lehet.
Milyen a jó macskajáték? Szerencsére nem feltétlenül drága és egyszer használatos. Otthon is könnyedén eszkábálhatunk cicánknak tuti játékokat! Csak pár kidobásra szánt alapanyag szükséges.
Mindenképpen mutassa meg kollégának! Lehet allergia, bolhaallergia, rüh vagy egyéb külső parazitás, vagy ritkább hormonális megbetegedés. Olvass tovább! Miért vagyunk allergiásak a macskaszőrre? Allergia macskáknál, kutyáknál: mi okozza?
A Klebsiella nem egy betegség, hanem egy baktérium féleség, ami ugyanolyan gyulladásos folyamatokat tart fennt, mint más baktériumok. Mindenképpen antibiotikum kezelésre van szükség. A baj csak az, hogy ha az adott baktérium már nem érzékeny arra az antibiotikumra, amire kellene, hogy reagáljon. Ezt antibiotikum rezisztenciának hívják. Nagy probléma embernél, állatnál egyaránt, mert így pont akkor nem hat a kiválasztott antibiotikum, amikor kellene. Ilyenkor kell előbb baktérium érzékenységi vizsgálatot végeztetni, és olyan antibiotikumot használni utána, amire a vizsgálat érzékenységet mutatott ki. A felsorolásból olyat kell választani amire érzékenység volt.
Üdvözlöm, Ennek a patkánynak sürgős állatorvosi ellátásra van szüksége. Elképzelhető, hogy valamilyen bőrproblémája van, könnyen lehet, hogy a megoldás egyszerű, de az elmondás alapján most elég rossz állapotban van. Üdv-Éva
Vitaminok, aminosavak, ásványi anyagok együttesen segítik a tollképzést. Vannak vitaminok, amelyek nem játszanak a toll fejlődésben közvetlen szerepet, de hiányuk tollképzési zavart okoz. Az A vitamin elősegíti a növekedést, a D3 a kalcium beépülést, a K3 az egészséges tollazat kialakulásában játszik szerepet. Többek közt.
Nyeléskor a gégefedő lezárja a légutat és a falat a nyelőcsőbe kerül. Ha ez a reflex nem működne jól vagy valamilyen anatómiai elváltozás lenne akkor sokkal gyakrabban jelentkezne a félrenyelés. Sokkal valószínűbb hogy a fokozott izgalmi állapot miatt alakul ki a zavar. A másik kutya megjelenése és a táplálék féltése miatt - irigy kutya effektus - minél gyorsabban és minél többet próbál a kutya lenyelni. Nagyon helyes hogy most már külön eteti őket ezzel csökkentve a habzsolás okát. A magas fehérjetartalmú junior táp etetése a felnőtt kutyával hosszabb távon valóban káros lehet.