3166. Sárgafülű ékszerteknős: mit kell tudni róla?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Ha állandóan azon vagyunk, hogy helyesen táplálkozzunk, a szőrös barátainkról sem kellene megfeledkeznünk. A legjobb döntés ha a szerves állateledelt választjuk. Ez a fajta étel biztosítja az állat számára szükséges tápanyagokat és az előállítási és szállítási folyamattal nem szennyezi a környezetet.
Amikor a bolygó megmentésén gondolkozunk, általában az esőerdők vagy az egzotikus állatok jutnak eszünkbe. De amire nem gondolunk, hogy valójában a saját hátsó kertünkben is van olyan állat, amelyiknek segítségre van szüksége!
Nemrégiben nagy riadalom ütött ki a biztonságos háziállat tápok miatt. Biztonsági okokból egyes gazdik saját maguk akarják elkészíteni a háziállataik ételét. Mások szerint ezt így sokkal egészségesebb. Az olyan háziállatoknak, amelyek allergiásak, az otthon készült étel életmentő lehet.
Milyen a jó macskajáték? Szerencsére nem feltétlenül drága és egyszer használatos. Otthon is könnyedén eszkábálhatunk cicánknak tuti játékokat! Csak pár kidobásra szánt alapanyag szükséges.
Kedves Gazdi! A probléma okát látatlanben nem tudjuk megállapítani, az esetleges kiegészítő vizsgálatok (tapintás, RTG) szükségessége miatt. A problémával forduljon mielőbb állatorvosához, mert a tünetek hátterében súlyos betegségek is lehetnek (bűzmirigy gyulladás,daganat, súlyos bélgyulladás, stb). Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata.
Kedves Kérdező! A leírt és képen mellékelt tünetnek nagyon sok oka lehet. A homeopátia felfogása szerint a külső tünetek kenőcsökkel, oldatokkal stb. történő kezelése, azaz a tünetek elnyomása - az ok, az alapbetegség kezelése nélkül - a betegség súlyosbodásához vezet. Az Ön esetében is azt tudom tanácsolni, hogy forduljon egy homeopata állatorvoshoz, aki a cica és a körülmények alapos vizsgálata után fog javaslatot tenni. Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi homeopata állatorvos SanaVet állatorvosi rendelő, Budapest.
Elsősorban azt kellene tisztázni, hogy a tünetnek esetleg szervi oka van: vese, húgyhólayg, vizeletrendszer, cukorbetegség. Amennyiben az eredmény negatív, akkor érdemes pszichikai, viselkedési tünetként kezelni. Ebben az esetben egy helyszíni megfigyelés után tudok használható, felelősségteljes tanácsokat adni.
Állatorvossal legjobb megnézetni, hogy csak átmeneti elváltozásról van-e szó vagy esetleg tartós probléma lehet (pl csípőprobléma).
Kedves Rencsike 87, szükségünk lenne az e-mail címére, ugyanis egy olvasónknak is hullámos papagája van és szeretne önnel konzultálni. Köszönjük a segítségét! Kérem az e-mail címét küldje ide: Cecilia.Petrus@informmedia.ro