3166. Sárgafülű ékszerteknős: mit kell tudni róla?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Ha állandóan azon vagyunk, hogy helyesen táplálkozzunk, a szőrös barátainkról sem kellene megfeledkeznünk. A legjobb döntés ha a szerves állateledelt választjuk. Ez a fajta étel biztosítja az állat számára szükséges tápanyagokat és az előállítási és szállítási folyamattal nem szennyezi a környezetet.
Amikor a bolygó megmentésén gondolkozunk, általában az esőerdők vagy az egzotikus állatok jutnak eszünkbe. De amire nem gondolunk, hogy valójában a saját hátsó kertünkben is van olyan állat, amelyiknek segítségre van szüksége!
Nemrégiben nagy riadalom ütött ki a biztonságos háziállat tápok miatt. Biztonsági okokból egyes gazdik saját maguk akarják elkészíteni a háziállataik ételét. Mások szerint ezt így sokkal egészségesebb. Az olyan háziállatoknak, amelyek allergiásak, az otthon készült étel életmentő lehet.
Milyen a jó macskajáték? Szerencsére nem feltétlenül drága és egyszer használatos. Otthon is könnyedén eszkábálhatunk cicánknak tuti játékokat! Csak pár kidobásra szánt alapanyag szükséges.
Igazából nem látom a leírtak alapján azt a szituációt, ami miatt mindenképpen kellene adni az antibiotikumot. Ha a vemhesség ideje alatt majdnem végig el volt nélküle, akkor az utolsó napokban mivel lenne jobb? Ezzel együtt a kezelő állatorvos látta, vizsgálta a kutyát, így ha ő szükségét látta ennek, lehet, hogy neki van igaza. Ezért leginkább vele kellene ezt a kérdést alaposan megbeszélni!
Kedves Gazdi! Itt nincs alternatíva, el kell vinni állatorvoshoz, mert a kutyája beteg! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Erős fertőzés esetén előfordul, hogy "elől" is ürülnek. Ha egyébként más panasza nincs a kutyusnak, csak a kezelés 2 hét múlva esedékes ismétlése a teendő.
A tavasz beköszöntével nemcsak a papagájok párzási kedve, de a hangjuk is megjön. Emellett egyes nimfahímek hajlamosak túlságosan is sokat kiabálni. Ha ilyen madara van az természetesen hangosabb a másik két faj egyedeinél.
A tünet mögött több betegség is állhat. Ha a "hányás" nem az un. begytej megjelenése, akkor leginkább mérgezés lehet a háttérben. Okozhatja lenyelt fém, gombatoxin, illetve más mérgező anyag, amellyel a madár kapcsolatba kerülhetett. A további kezeleés előtt, mindenképp egy röntgenfelvétel kellene róla, valamelyik madarakhoz értő állatorvos rendelőjében.