3176. Kutya hangtalanítási törvényjavaslat
A törvényjavaslat betiltatta volna a főbérlők akaratát, miszerint a lakók vágják le állataik karmait és szüntessék meg az ugatásukat.
A törvényjavaslat betiltatta volna a főbérlők akaratát, miszerint a lakók vágják le állataik karmait és szüntessék meg az ugatásukat.
A különböző típusú vegyi anyagoknak nagyon sokféle hatása lehet a háziállatunkra. A legújabb tanulmányok azt bizonyítják, hogy a háziállatokra ugyanazok a vegyi anyagok hatnak mint az emberekre és ugyanúgy szenvednek ők is tőlük, mint mi.
A sárgafülű teknős egy nagyon aranyos, szívós és érdekes teknős. Csúszónak is nevezik mivel a napsütötte sütkérező helyéről elcsúszik a hűvös, ámde biztonságos vízbe. Nagyon könnyű tartani és általában fogságban is nagyon jó szaporodik.
A disznóhoz és más patás állatokhoz való hasonlóság ellenére is a víziló - az egyik legnagyobb mai szárazföldi emlős – közelebbi rendszertani kapcsolatban áll a bálnákkal, delfinekkel és barna delfinekkel. Félig vízi állat lévén nappal édesvízű folyókban, tavakban és vizenyős területeken tartózkodik és éjjel pedig a szomszédos füves térségeken legel.
Az észak-amerikai macskanyérc angol megfelelője “ringtail cat” szószerint gyűrűsfarkú macskát jelent, elnevezését a farkán levő hét vagy nyolc gyűrűről kapta. Noha nem áll rokonságban a macskákkal.
Már nincs esélye a hormonális herelehozatalnak. A műtétet kb. 5 éves koráig kell megcsináltatni. A hasüregben lévő here daganatos elváltozást szenvedhet, melynek a valószínűsége a kor előrehaladtával nő.
Ezen a területen normális, hogy ilyen a bőr! Ha esetleg nőne ez a terület, akkor lehet, hogy gombásságról van szó. Ebben az esetben állatorvoshoz kell vinni!
A kiskutyák védőoltásai egytől egyig nagyon veszélyes, fertőző betegségek ellen vannak. Így nem kétséges az, hogy a kiskutyát csak akkor tanácsos közösségbe (utcára, sétáltatóra, akár zárt területen lévő sétáltatóra is) vinni, amikor a védőoltások adta biztonság megvédi őt a fertőzésektől. Azt, hogy mikor lehet levinni a kiskutyát, az oltásokon kívül a helyi járványhelyzet is befolyásolja. Ebből következik az is, hogy minden egyes eset más és más elbírálás alá esik, más és más időintervallumot kell kivárni a kutyával, míg levihetjük egy-egy sétára. Azt tanácsolom ezért, hogy fogadjon szót állatorvosának és várja ki az utolsó védőoltást is és csak utána vigye le sétára! Sok sikert a kiskutya neveléséhez!
Igen, lehetséges. Lehetséges, hogy "átszokik" a kutya a szomszédhoz. Egy kis eb életében ugyanis mindig a "gazdi" a legfontosabb személy. Legtöbbször szinte "istenként" tekint rá. A kutya számára viszont az a személy a gazdi, akivel nap mint nap találkozik és gondoskodik arról, hogy ne éhezzen, ne fázzon, kapjon tőle szeretetet és adhasson is neki szeretetet. Bármennyire is igaz, hogy 7 hónapos koráig gyakran együtt voltak, azóta már sok idő telt el. Így a kis ebnek az Ön szomszédja a gazdija. Biztosan a szomszédja is szereti a kiskutyát. Ha nem így volna, nem venné észre azt, hogy átszokott a szomszédhoz.
A hal valószínűleg gombás megbetegedésben szenved. Ezt egy seb okozhatta (például verekedés). Ami nálam eddig nagyon bevált erre ellenszerként, az a "Sera aqutan" + "Sera Sera ectopur"!