3176. Kutya hangtalanítási törvényjavaslat
A törvényjavaslat betiltatta volna a főbérlők akaratát, miszerint a lakók vágják le állataik karmait és szüntessék meg az ugatásukat.
A törvényjavaslat betiltatta volna a főbérlők akaratát, miszerint a lakók vágják le állataik karmait és szüntessék meg az ugatásukat.
A különböző típusú vegyi anyagoknak nagyon sokféle hatása lehet a háziállatunkra. A legújabb tanulmányok azt bizonyítják, hogy a háziállatokra ugyanazok a vegyi anyagok hatnak mint az emberekre és ugyanúgy szenvednek ők is tőlük, mint mi.
A sárgafülű teknős egy nagyon aranyos, szívós és érdekes teknős. Csúszónak is nevezik mivel a napsütötte sütkérező helyéről elcsúszik a hűvös, ámde biztonságos vízbe. Nagyon könnyű tartani és általában fogságban is nagyon jó szaporodik.
A disznóhoz és más patás állatokhoz való hasonlóság ellenére is a víziló - az egyik legnagyobb mai szárazföldi emlős – közelebbi rendszertani kapcsolatban áll a bálnákkal, delfinekkel és barna delfinekkel. Félig vízi állat lévén nappal édesvízű folyókban, tavakban és vizenyős területeken tartózkodik és éjjel pedig a szomszédos füves térségeken legel.
Az észak-amerikai macskanyérc angol megfelelője “ringtail cat” szószerint gyűrűsfarkú macskát jelent, elnevezését a farkán levő hét vagy nyolc gyűrűről kapta. Noha nem áll rokonságban a macskákkal.
Kedves Merci, mihamarabb állatorvoshoz kellene vinni a kutyát. Konkrét fizikális vizsgálatra lesz szükség, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Az íriszdiagnosztika a humán vonalon létező - bár hivatalosan talán nem elismert - módszer a betegségek felismerésére. Nekem macskák esetében nincsenek tapasztalataim, de nem hiszem hogy komoly gondot jelentenének.
A nyuszik 21 naposan választhatók, tehát ha ennél fiatalbb volt akkor korai volt. Azonban a választás után is van egy olyan kor ez kb 6-10 hetes kor közötti, amikor nagyon esendőek... Csak a jó szervezete miatt élheti túl a hasmenést... A tejpótlást nem ajánlom, ha már választott a nyuszi. Inkább tápot, zöldet adnék neki, hogy a vitaminbevitele is meglegyen, mert antibiotkum adása során,a vitaminbélsár evés is kimarad...remélem meggyógyul a nyuszi
Kedves Sándor! Többnyire nem történik semmi a hasüregben maradt herével, de az esetek kis százalékában elindulhatnak a bennmaradt herében rosszindulatú folyamatok (értsd: elrákosodhatnak). Ezért én mindenképpen javaslom a hasüregi here műtéti eltávolítását. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Kedves Gazdi! Ezt a kérdést egy laboratóriumi bélsárvizsgálat eldöntheti. Úgyhogy ebben rejlik a válasz. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc