3176. Kutya hangtalanítási törvényjavaslat
A törvényjavaslat betiltatta volna a főbérlők akaratát, miszerint a lakók vágják le állataik karmait és szüntessék meg az ugatásukat.
A törvényjavaslat betiltatta volna a főbérlők akaratát, miszerint a lakók vágják le állataik karmait és szüntessék meg az ugatásukat.
A különböző típusú vegyi anyagoknak nagyon sokféle hatása lehet a háziállatunkra. A legújabb tanulmányok azt bizonyítják, hogy a háziállatokra ugyanazok a vegyi anyagok hatnak mint az emberekre és ugyanúgy szenvednek ők is tőlük, mint mi.
A sárgafülű teknős egy nagyon aranyos, szívós és érdekes teknős. Csúszónak is nevezik mivel a napsütötte sütkérező helyéről elcsúszik a hűvös, ámde biztonságos vízbe. Nagyon könnyű tartani és általában fogságban is nagyon jó szaporodik.
A disznóhoz és más patás állatokhoz való hasonlóság ellenére is a víziló - az egyik legnagyobb mai szárazföldi emlős – közelebbi rendszertani kapcsolatban áll a bálnákkal, delfinekkel és barna delfinekkel. Félig vízi állat lévén nappal édesvízű folyókban, tavakban és vizenyős területeken tartózkodik és éjjel pedig a szomszédos füves térségeken legel.
Az észak-amerikai macskanyérc angol megfelelője “ringtail cat” szószerint gyűrűsfarkú macskát jelent, elnevezését a farkán levő hét vagy nyolc gyűrűről kapta. Noha nem áll rokonságban a macskákkal.
Viszket, ezért vakarja-nyalja magát. Ennek több oka is lehet, ilyen például a bolhásság, ekcéma (allergia)vagy egyéb bőrprobléma. Mutassák meg állatorvosnak!
Az az oka, hogy vemhes. Ilyenkor nyugalomra van szüksége. Inkább ne próbálják kivenni, mert ez fölösleges stresszt okoz neki.
Az időjárási körülményeket tekintve szerintem iszonyú melege van! Ha esetleg légkondícionált lakásban van a kutyus vagy mégis kizárható az előbbi varriáció, akkor meg kell mutatni állatorvosnak!
Sajnos az állatmentés kérdése pénzkérdés. Ha van alapítvány, aki elvállalja az ezzel járó tortúrát (pénzkoldulás, adózás, ellenőrzések tömkelege, stb.), akkor nálunk is lesz nonprofit állatmentő. De ehhez az is kell, hogy az emberek támogassák (ne csak az adó 1 százalékával) az ilyen alapítványokat. Nonprofit állatmenőről sajnos nem tudok, olyan állatmentő létezik, akinek a költségeit ki kell fizetnie valakinek. Meg lehet próbálni állatvédő szervezetekkel felvenni a kapcsolatot, hogy tudnak-e ilyenkor segíteni. De általában az az alapvető elvárás, hogy annyit segítsen a megtaláló, hogy vigye be a kutyust. Tény, hogy az lenne a legkényelmesebb és lelkünknek a legmegnyugtatóbb, ha csak telefonálnánk egyet és megoldódna a probléma és így nyugodtan aludhatnánk. De ez még messze van. Nekünk, egyszerű embereknek kell segítenünk a bajba jutott állatokon. Be kell fogadnunk, inni, enni kell adnunk nekik és gazdit keresni, ahol boldogan élhetnek. Én is ezt tettem már sokszor. Más is tegye ezt! "Ments meg egy kutyát, nem éltél hiába!" - szoktam mondani. Az állatkereskedéseket be lehet jelenteni a hatósági állategészségügyi szolgálatnál is (kellene, hogy eljárjanak ilyen ügyekben). Ezenkívül a rendőrségen is lehet és kell feljelentést tenni állatkínzás gyanúja miatt és célszerű minél több állatvédő szervezetet is értesíteni a dologról. Na és persze fel lehet hívni a nagy kereskedelmi TV-adókat, mert általában ez a leghatékonyabb módszer a küzdelemben!
Igen! A témát kimerítő részletességgel körüljárja az alábbi Háziállatos cikk. Ajánlom az elolvasását!