3176. Kutya hangtalanítási törvényjavaslat
A törvényjavaslat betiltatta volna a főbérlők akaratát, miszerint a lakók vágják le állataik karmait és szüntessék meg az ugatásukat.
A törvényjavaslat betiltatta volna a főbérlők akaratát, miszerint a lakók vágják le állataik karmait és szüntessék meg az ugatásukat.
A különböző típusú vegyi anyagoknak nagyon sokféle hatása lehet a háziállatunkra. A legújabb tanulmányok azt bizonyítják, hogy a háziállatokra ugyanazok a vegyi anyagok hatnak mint az emberekre és ugyanúgy szenvednek ők is tőlük, mint mi.
A sárgafülű teknős egy nagyon aranyos, szívós és érdekes teknős. Csúszónak is nevezik mivel a napsütötte sütkérező helyéről elcsúszik a hűvös, ámde biztonságos vízbe. Nagyon könnyű tartani és általában fogságban is nagyon jó szaporodik.
A disznóhoz és más patás állatokhoz való hasonlóság ellenére is a víziló - az egyik legnagyobb mai szárazföldi emlős – közelebbi rendszertani kapcsolatban áll a bálnákkal, delfinekkel és barna delfinekkel. Félig vízi állat lévén nappal édesvízű folyókban, tavakban és vizenyős területeken tartózkodik és éjjel pedig a szomszédos füves térségeken legel.
Az észak-amerikai macskanyérc angol megfelelője “ringtail cat” szószerint gyűrűsfarkú macskát jelent, elnevezését a farkán levő hét vagy nyolc gyűrűről kapta. Noha nem áll rokonságban a macskákkal.
A kisebb testű papagájok kevésbé igényesek a takarmányozásra. A magkeveréken túl inkább fürtös kölest, zöld eleségeket (tyúkhúr, saláta, reszelt sárga-, fehérrépa) adjon nekik. Fontos az ásványi anyagok és a vitaminok pótlása is. Ezt egy jó minőségű vitaminkészítménnyel pótolhatja. (Bővebb információk: http://www.bonapartemadar.hu weboldal, Madarak táplálása menüpont.)
Nem javaslom, hogy a tengerimalacot egy terráriumban tartsa a hörcsöggel. Nem pusztán a nagy méretkülönbség miatt, hanem azért is, mert az életmódjuk sokban különbözik. A hörcsögök éjszaka aktívak, nappal nyugalomra, pihenésre van szükségük. A tengerimalacok inkább nappal éberek, így egyik állat sem tudna pihenni, ha összezárná őket.
Az Ön kutyája nem ovulált, vagyis valószínű, hogy nem váltak le a petesejtek. Tessék állatorvoshoz fordulni, pajzsmirigyvizsgálat, pontosabb ciklusdiagnosztika javasolt.
Az Európai Unióban a görények bűzmirigyének eltávolítása (hasonlóan a kutyák fül- és farokvágásához) csonkításnak számít, így nem engedélyezett, kivéve, ha ezt az állat egészségi állapota indokolja.
Valószínű, hogy a madár tojásvisszamaradásban szenved. Keressen fel egy állatorvost, aki segít megoldani a problémát (Dr. Beregi Attila 06-20-954-9793).