3191. Segítsünk az Élettér Állat és Természetvédő Egyesületnek!
Az Élettér Állat és Természetvédő Egyesület 200 kutya és 25-30 cica mindennapi biztonságos ellátásáról gondoskodik.
Az Élettér Állat és Természetvédő Egyesület 200 kutya és 25-30 cica mindennapi biztonságos ellátásáról gondoskodik.
Vajon mi baja van ennek a lónak? Lehet, hogy produkálja magát a kamera előtt? Annyi bizonyos, hogy nagyon furcsa ez a viselkedési forma még a lovak körében is.
Mindannyiunkkal előfordult már, hogy egy óvatlan pillanatban, a libákat védve ránktámadt a gúnár. De amikor teljesen egyedül van vajon miért teszi ezt velünk? Talán egyszerűen csak ránk akar ijeszteni.
Gyarkan megijedünk, amikor a kakas ránkugrik és megcsíp. Ilyenkor a legjobb, ha védekezünk, ugyanis a kakas csőre nagyon erős, sérüléseket is okozhat.
Ekkora krokodilt nem lát az ember minden nap! Az indonéziában készült felvétel kétségtelenül igazi!
Kedves Olvasónk! Nem írja, hogy mennyi idős a kutya. Most lett esetleg elválasztva? Gyakor hiba, hogy a tenyésztőtől elhozott kiskutya hasmenéses, mert nem beszélték meg a tenyésztővel a kiskutya korábbi táplálását. A hirtelen takarmányváltás, ami az elválasztással együtt járó stresszel hasmenést is okozhat. Ha elhozta a kiskutyát, feltétlen vizsgáltassa meg választott állatorvosával , aki tájékoztatni fogja a további teendőkről. Ha már korábban elhozta, akkor az oltások jönnek. Kapott már oltaásokat? ezt sem írta... Amit mindenképpen javasolni tudok, vigye el állatorvoshoz!
Kedves Olvasónk! Elég nagy butaságot csináltak!! 6 hetesen talán már el lehet hozni, sokan így is tesznek, azt már egészen jól viseli a kiskutya, de én azt vallom, hogy 8 hetes korában jó elválasztani a kiskutyát. 8 hetes koráig többszöri féreghajtáson kell átesnie a tenéysztőnél, majd 7-8 hetesen először kell kapnia az első védőoltását. A tenyésztővel szokás megbeszélni a kiskutya táplálását, hogy ne történjen hirtelen takarmányváltás, ami az elválasztással együtt járó stresszel hasmenést is okozhat. De ha már elhozta a kiskutyát, feltétlen vizsgáltassa meg választott állatorvosával , aki tájékoztatni fogja a további teendőkről.
Kedves Gazdi! Jó lenne mielőbb megmutatni kutyáját állatorvosának, aki megvizsgálja, esetleg vért vesz tőle részletes kivizsgálásra, bőrkaparékmintát küld a laboratóriumba stb. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
El kellene vinni a cicát egy olyan helyre ahol meg tudják röntgenezni, vagy ultrahanggal megvizsgálni hogy kiderüljön végre hogy kialakult-e belső sérülés, és ha igen melyik szervben.Lehet hogy már akkor sem lehet segíteni, de sokkal több lesz rá az esély.
Igen, az ellés jelei. A kutya elléséről itt olvashat >>