316. Vidraparty
2006 februárjában vidrakölyköket találtak a Velencei-tó partján. A kölykök azóta felnőttek, de a képeik azóta is a neten keringenek...
2006 februárjában vidrakölyköket találtak a Velencei-tó partján. A kölykök azóta felnőttek, de a képeik azóta is a neten keringenek...
A schipperke kiváló és hűséges kis őrkutya, nem ismerkedik idegenekkel. Mozgékony, fürge, fáradhatatlan, folyamatosan a környezetével foglalkozik...
Nyomára bukkantak a madarászok az elveszett fekete gólyának Törökországban. Koppány, és társa Margit, két éve kaptak műholdas nyomkövetőt...
Ha valaki havonta öt, A/5-ös méretű plakátot ki tudna helyezni a lakókörnyezetében, olyan helyre, ahol engedélyezett, jelentkezzen az info@futrinkautca.hu email címen.
Megérkezett az új családtag! Ilyenkor az új gazdikban sok kérdés merül fel. A következőkben a kiskutya táplálásával kapcsolatosakra adunk választ.
Válaszom az, hogy természetesen nem egészséges. A beltenyésztettség fokának emelkedésével halmozottan jöhetnek elő különböző genetikai hátterű betegségek.
Arra figyeljenek, hogy a végbélelőeséssel műtött kutyának csontot nem szabad tenni az étrendjébe.
Valóban előfordul a testvér vagy az apa-leány párosítás a tenyésztésben bizonyos kedvező genetikai tulajdonságok elmélyítése miatt. Azonban minden ilyen esetben nő a valószínűsége a genetikai betegségek megjelenésének, vagy egyszerűen a fogamzóképesség csökken drasztikusan. Szóval én nem javaslom a beltenyésztést.
Ilyen probléma több okból is előfordulhat: pl. a talp sérülése vagy fekélyes gyulladása (nem megfelelő ülőrúd használata esetén); a lábcsontok sérülése, esetleges törése; a láb beidegzésének zavarai (ezt okozhatja traumás behatás vagy hasűri daganat is, de ez utóbbi fiatal állaton kevéssé valószínű)! A pontos válaszhoz természetesen látni kellene az állatot, ezért azt tanácsolom, hogy mutassa meg állatorvosnak, annál is inkább, mert ha hosszú ideig fennáll a probléma, az visszafordíthatatlan elváltozásokhoz vezethet.
A törpenyulak esetében a folyamatot ivarzásnak nevezzük. Általában 14-15 naponként következik be, de ettől lényegesen eltérő szakaszokban és szabálytalanul is jelentkezhet.