3211. Szongáriai cselőpók (Lycosa singoriensis) etetése videón
Nézzük meg, hogyan kapja el áldozatát a hatalmas ízeltlábú, a szongáriai cselőpók (Lycosa singoriensis).
Nézzük meg, hogyan kapja el áldozatát a hatalmas ízeltlábú, a szongáriai cselőpók (Lycosa singoriensis).
Összegyűjtöttük a legédesebb macskás videókat. Dőljenek hátra a karosszékben és élvezzék. Boldog Karácsonyt!
Ez a kis ijesztő kinézetű bébi bagoly nem táncol, hanem éppen érdeklődik az operatőr iránt. Hát nem aranyos?
December 24.-én Bikalon született meg Hópihe, az albínó kiscsacsi. Ami nagyon meglepő az az, hogy az anyja is fehér! Az esély arra, hogy egy albínó szamárnak albínó csacsija születik egy az ezerhez.
Nem is gondolnánk, milyen játékos állat a teknős! Amikor aktív, egyszerűen nem lehet leállítani. Lássuk, mit művel ezzel a két szegény cicával...
Ha ilyen régóta húzódik ez a dolog, ideje lenne egy vér labort és egy bélsár mikrobiológiai és parazitológiai vizsgálatot csináltatni. Amennyiben ezek a vizsgálatok negatív eredményt adnának,lehetőség van a bélből való biopsziás mintavételre is, ami pontos diagnózist ad, ha a belek megbetegedése okozza a tüneteket.
Mindenképpen megérne egy állatorvosi vizsgálatot hogy a duzzanatot mi okozza. Lehet vérömleny, tályog de daganat is. Ha megtörténik a duzzanat okának megállapítása akkor a gyógyíthatóság is kiderül.
Érdemes az egész akváriumot áttakarítani (a dekorációkat pedig kihagyni az újonan telepített akváriumból egyelőre!), és újratelepíteni. Egyelőre csak ezt az egy lehetséges okot tudom gyanítani, ugyanis az Ön által tartott halak nem tartoznak a "kényes fajok" közé. Az akváriumban a vizet érdemes hetente egyszer cserélni. A forralás sokkal jobb megoldás, mint a víztisztító tabletták adagolása a csapvízhez (mint pl. a kristályvíz tabletta). Egyéb hasznos infó: A díszhalak többsége trópusi eredetű, ezért a hőmérséklet mint környezeti tényező nagyon fontos a számukra. A levegőztető kikapcsolása is problémát jelent, hiszen éjjel az akvárium növényei nem termelnek oxigént, sőt oxigént vonnak el a halak elől. Ezek a nem megfelelő tartási körülmények sajnos oda vezethetnek, hogy az akváriumben élő halak ellenálóképessége legyengül, fogékonnyá válnak a különféle betegségekre. Úgy gondolom, ezen stresszorok kiküszöbölésével javítani lehet a helyzeten, de fontos lenne tudni azt is, hogy milyen kórok áll a halak pusztulása mögött. Ehhez vizsgálat szükséges. Azt tanácsolom, hogy vedd fel a kapcsolatot dr. Baska Ferenc állatorvossal, aki a legkiválóbb szakember ebben a tudományágban. Elérhetősége: fbaska@univet.hu és www.baska.doctor.hu.
Szia! Hízó tápot a takarmány gyártóktól lehet beszerezni, mert állatboltban nem találhatóak meg - legalább is remélem- mert hobbi nyulaknak nem jók ezek a takarmányok. Mit ért ez alatt hogy nem akarnak hízni, mennyit gyarapodnak hetente?
Kedves Gazdi! Így, látatlanban nem tudom megítélni, hogy a kollégám helyes dózist javasolt-e, de a nyugtatószerek hatása elnyújtott lehet. Ha aggasztó a kutya állapota, jelentkezzenek vele állatorvosuknál! Üdvözlettel, Dr. Puskás Gábor