3226. Az amerikai albínó ló
Az albínó lovakból teljesen hiányoznak a pigmentek. Mint lófajta, az Egyesült Államokból származik, ahol a múlt század első felében tenyésztették ki, ezért amerikai albínó ló néven vált ismertté.
Az albínó lovakból teljesen hiányoznak a pigmentek. Mint lófajta, az Egyesült Államokból származik, ahol a múlt század első felében tenyésztették ki, ezért amerikai albínó ló néven vált ismertté.
A muraközi egy közepes méretű igásló. Szelíd, energikus és készséges. A fajtát Magyarország déli részén, a Mura folyó vidékén tenyésztették ki. A muraközi ló híres arról, hogy sokáig bírja viszonylag kis mennyiségű táplálékkal is.A lovak hamar felnőnek és a munkabírásuk már fiatal korukban is nagyobb, mint a legtöbb igáslóé.
A huszadik század elején kitenyésztett lófajta hamar népszerű munkaállattá vált. Nevét a dél-magyarországi Muraköz városáról kapta. A fajtát úgy tenyésztették ki, hogy őshonos magyar kancákat és percheron, nóri, ardenni méneket, valamint magyar félvéreket kereszteztek.
A hattyúk (Cygnini) a récefélék (Anatidae) családjának egyik külön nemzetsége, akárcsak a libák és a récék. A hattyúk és a libák, akikkel közeli rokonságban állnak a lúdformák (Anserinae) alcsaládjába tartoznak.
A nyári lúd (Anser Anser) Európa nagy részén igen elterjedt madárfajnak számit. A lúdformák (Anseridae) alcsaládjának tipikus madara, a családot erről a madárról nevezték el.
Kedves K. Zita! A szőrhullás lehet az öregedés jele, de az álmában való "beszélés" nem. Szimplán álmodik a hörcsög, nekem is rendszeresen csinálják a fiatal egyedektől az idősekig mindenki. Volt olyan is, hogy álmában elővett a pofazacskójából egy szem búzát, és azt rágcsálta el, mindezt úgy, hogy aludt. Álmodhat rosszat is, ilyenkor jellemző a visítás, sőt, van aki felriad és elfut, ezek miatt aggodalomra semmi ok. Amikor ébren van és úgy csipog vagy visít, akkor meg kell figyelni az okokat. Akkor teszi-e ezt, amikor egy árnyék elhalad a lakhelye előtt, bekapcsolják a TV-t rádiót, vagy minden különösebb ok nélkül, teljes nyugalmi helyzetében történik a dolog? Ha társasházban lakik, és esetleg a szomszédban van valakinek kutyája (kutyasíp) arra is reagálhat rosszul a hörcsög, hiszen az ő hallásuk sokkalta érzékenyebb a miénknél, olyat is meghallanak, amit mi gyerekként sem. A szőrhullás -ahogy az elején is írtam - könnyen lehet a kor jele, de okozhatja a forgács is. Ha a bőr hámlik, vagy a hörcsög sokat vakaródzik, esetleg pirosas a bőre gyanakodhatunk allergiára is. Ha fennáll az allergia gyanúja, akkor az almot teljes mértékben el kell távolítani és színezékmentes konyhai papírtörlővel kell neki "megágyazni", amit bár gyakran kell cserélni, de már 1-2 hét után célravezető. Allergia esetén sincs különösebb ok az aggodalomra, picit több odafigyelést igényel alomválasztás esetén. Lehetőleg illatanyagmentes nem préselt szitált faforgács legyen az alom. Ez akkor sem okoz gondot, ha megrágcsálja, vagy lenyel belőle darabkákat. Üdvözlettel: Nitta /Rózsa nikoletta/
Üdvözlöm! A leírt tünetek alapján javaslom mihamarabb felkeresni állatorvosát, mivel ezek alapján a májbetegségtől az epilepsziáig sok minden felmerül.
Attól, hogy a cicáik vadásznak, semmivel nem növekszik az átlagos állattartási kockázat. Nem vadászó cicáktól is származhat sérülés, esetleg olyan betegség, ami állatot és embert egyaránt megbetegít (ezek az ún. zoonózisok). A 3 hónapos kisfiúk még feltehetőleg nem érintkezik a cickkal, így sztámára semmiféleképpen nincs veszély.
A probléma meglehetősen összetett, de fontos részletekről nem ír: mit ért azalatt, hogy nem tud rendesen pisilni, vizeletvizsgálat volt-e és mi lett az eredménye. Lehet ugyanis hólyaggyulladás a probléma okozója....
Azonnal állatorvoshoz!!! Nem valószínű, hogy az oltás következménye. Üdv