3226. Az amerikai albínó ló
Az albínó lovakból teljesen hiányoznak a pigmentek. Mint lófajta, az Egyesült Államokból származik, ahol a múlt század első felében tenyésztették ki, ezért amerikai albínó ló néven vált ismertté.
Az albínó lovakból teljesen hiányoznak a pigmentek. Mint lófajta, az Egyesült Államokból származik, ahol a múlt század első felében tenyésztették ki, ezért amerikai albínó ló néven vált ismertté.
A muraközi egy közepes méretű igásló. Szelíd, energikus és készséges. A fajtát Magyarország déli részén, a Mura folyó vidékén tenyésztették ki. A muraközi ló híres arról, hogy sokáig bírja viszonylag kis mennyiségű táplálékkal is.A lovak hamar felnőnek és a munkabírásuk már fiatal korukban is nagyobb, mint a legtöbb igáslóé.
A huszadik század elején kitenyésztett lófajta hamar népszerű munkaállattá vált. Nevét a dél-magyarországi Muraköz városáról kapta. A fajtát úgy tenyésztették ki, hogy őshonos magyar kancákat és percheron, nóri, ardenni méneket, valamint magyar félvéreket kereszteztek.
A hattyúk (Cygnini) a récefélék (Anatidae) családjának egyik külön nemzetsége, akárcsak a libák és a récék. A hattyúk és a libák, akikkel közeli rokonságban állnak a lúdformák (Anserinae) alcsaládjába tartoznak.
A nyári lúd (Anser Anser) Európa nagy részén igen elterjedt madárfajnak számit. A lúdformák (Anseridae) alcsaládjának tipikus madara, a családot erről a madárról nevezték el.
Az "élősködő" beazonosítása nélkül a kérdésére nem tudok válaszolni. Mindenképpen állatorvos felkeresését javaslom.
Klasszikus nevelési, tanítási hiányosságok és a hiererchikus falkarangsor hiánya. Ezek együtt vezettek a jelenlegi túlzott domináns és terület- személyvédő megnyilvánulásokhoz. A fentiek pótlásá vezet a megoldáshoz.
Kedves Gazdi! Nem tudom volt-e már röntgen vizsgálat és az allergia vizsgálat eredményét is jó lenne tudni (teljes volt-e a paletta, vagy csak részleges). Ha gondolja, szívesen megnézem s cicát. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Emiatt a jelenség miatt egyáltalán nem kell aggódniuk! Ez olyasmi, mint a csuklás. Ha pár másodpercre befogják mindkét orrnyílását és a száját is (hogy egyáltalán ne kapjon levegőt), azonnal elmúlik.
Valószínűleg az állatkórházi kollégák úgy ítélik meg hogy van esély a gyógyulásra és ezért kezelik. Bízzon bennük! Én ezt látatlanban a távolból nem tudom megítélni.